שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דו"ח: לוזון ניסה להסתיר גירעון בהתאחדות
  טיוטת דו"ח בדיקת רואי החשבון בנוגע להעברות יתר של כספים לקבוצות מעלה לכאורה ליקויים בהתנהלותו של היו"ר לשעבר. לוזון: "כאשר אקבל ואלמד את הדו"ח - אגיב"

  יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, ממתין לקבל את הדו"ח החקירתי של משרד רואי החשבון אלקלעי מונרוב, שנועד לבחון תשלום העברות יתר בסך של 22.8 מיליון שקל בין השנים 2008 ל־2014. מדובר על תקופה שבה שימש אבי לוזון כיו"ר ההתאחדות.

   

   

  טיוטת הדו"ח מעלה ליקויים לכאורה בהתנהלותו של לוזון. נכתב בין היתר כי "לוזון הפעיל לחצים כבדים על רואה החשבון של ההתאחדות להמשיך לרשום

  את החוב כנכס תוך אמירות 'אתה איתי בנושא. אם אני נופל אתה נופל איתי'. משמעות שתיקתם של נושאי המשרה בישיבה בנושא מלמדת על תמיכה בהתנהלות יו"ר ההתאחדות שלא על פי כללי מינהל תקין ובחוסר שקיפות, וייתכן אף בניגוד להוראות הדין. עוד עולה חשד שהיה לכאורה ניסיון מצד נושאי המשרה בהתאחדות, המעורבים בסוד העניינים, להסתיר את הגירעון ולנסות לקזז אותו בהליך טכני ללא כל שקיפות או קבלת החלטות מסודרת תוך רישום כוזב".

   

  "כאשר אקבל את הדו"ח - אגיב". לוזון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "כאשר אקבל את הדו"ח - אגיב". לוזון(צילום: אורן אהרוני)

   

  טיוטת הדו"ח הוצגה לפני מספר ימים בפני מנכ"ל משרד התרבות והספורט, ועיקריו הוצגו גם בפני השרה מירי רגב, שהנחתה את המנכ"ל לפעול באופן מזורז ולקבל את ההתייחסות הצדדים עד ה־20 בספטמבר. על מסירת הדו"ח המטריד לשרה רגב פורסם לראשונה ב־ynet ספורט.

   

  לוזון מסר בתגובה: "כאשר אקבל ואלמד את הדו"ח אגיב. אומר רק שכל ההחלטות התקבלו באישור המזכירות ו/או הנהלת ההתאחדות".

   

  בהודעת ההתאחדות נכתב שעייני ציין כי הדוח טרם הגיע אליו או לכל גורם אחר בהתאחדות לכדורגל. הדו"ח עוסק בהעברת הקצבות יתר לקבוצות בליגות השונות. עיני חזר על התחייבותו היום בישיבת הנהלת ההתאחדות , כי הדו"ח יכובד במלואו על ידי ההתאחדות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים