שתף קטע נבחר

"יהיה איזכור בריו לי"א החללים"

יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי הבטיח בטקס לזכר חללי מינכן כי האסון לא יוסתר באולימפיאדה. שרת התרבות והספורט מירי רגב: "אני מתחייבת בפני המשפחות השכולות להמשיך במאבק, שכל העולם יזכור ולא ישכח"

לא שוכחים. טקס האזכרה השנתי לזכר י"א חללי מינכן נערך הערב בפעם ה-43 באנדרטה בת"א, במעמד שרת הספורט מירי רגב, אנשי הוועד האולימפי בישראל, משפחות הקורבנות וספורטאים בהווה ובעבר.

 

השרה רגב אמרה: "זה מעמד מרגש ומחייב את העולם כולו, כי דגל שחור מתנוסס מעל האירוע הקשה והנוראי הזה של רצח 11 הספורטאים במינכן. אני שמחה שיו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי, ד"ר תומאס באך, הסכים להוקיר ולזכור את הספורטאים שנרצחו בידי טרוריסטים, ושהטקס יהיה בצורה מכובדת. אני מתחייבת בפני המשפחות השכולות להמשיך במאבק, שכל העולם יזכור ולא ישכח".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

יו״ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי אמר: "אמנם עברו 43 שנים, אבל הרצח הנורא הזה הוא חלק מאיתנו. אני מאוד מקווה שהשנה בריו אנחנו ניתן לזה ביטוי יותר משמעותי משנים עברו. הוועד האולימפי הבינלאומי מקשיב לנו, ואני מבטיח שיהיה איזכור באולימפיאדה".

 

"43 שנים של מאבק על הזכות לאיזכור יקירנו במקום הראוי להם, רחבת המשחקים האולימפיים", ציינה בהתרגשות אילנה רומנו, אלמנתו של יוסף רומנו ז"ל. "התרגשות גדולה אחזה בנו כשיו"ר הוועד האולימפי הודיע שהוא יאזכר את זכר החללים באולימפיאדת ריו, ממש חזון אחרית הימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
טקס לזכר י"א חללי מינכן
צילום: מוטי קמחי
לוח תחרויות
מדליות כחול לבן
י"א חללי מינכן
גיבורים אולימפיים
צילום: getty images
מפת הפארק
המשחקים הפראלימפיים
מומלצים