שתף קטע נבחר

שיטפונות בדרום: "גשם מטורף, כמו יום הדין"

בנגב ובערבה ירדו ממטרים עזים: "יש 10 ברקים בשנייה, מרוב גשם ורוח לא רואים כלום והנחלים זורמים. זה מטורף". בגליל נהנו מברד. ומה התחזית להיום?

 

 

היה אובך? השבוע האפרפר-צהבהב שעבר עלינו לקראת סיומה של תשע"ה פינה את מקומו לברד בצפון ולשיטפונות בדרום בתחילת תשע"ו. הגשמים יימשכו גם בלילה והיום (ד') צפוי מזג אוויר חם בהרים והביל במישור החוף - אך מהצהריים שוב עשויים לרדת גשמים במזרח הארץ. בשל האובך ותנאי ראות לקוייה באילת לא תתאפשרנה נחיתות טיסות ארקיע וישראייר בשדה התעופה באילת בשעות הקרובות, ומדובר בשבע המראות ושבע נחיתות. בערד ירד ברד, וגם בבאר שבע ובדימונה נהנו מהגשם.

 

התחזית המלאה להיום: שוב חשש לשיטפונות  


בכביש 90 בערבה יש אובך כבד באזור יוטבתה. ציבור הנהגים מתבקש לנהוג בזהירות ובמהירות המתאימה לתנאי הדרך. כביש 40 נסגר בצומת ציחור לנוסעים לכיוון מצפה רמון בשל הצפת נחל פארן. לנוסעים צפונה או דרומה, יש לנסוע דרך כביש 90 הערבה. שוטרי זרוע מבצעית אגף התנועה ערוכים לסייע לנהגים בהכוונה והסבר לנהגים כיצד להגיע ליעדם בבטחה. שינוי מזג האויר מחייבים אתכם הנהגים לנהיגה זהירה ולסיים את החופשה בבטחה.

 

אתמול, במהלך שעות אחר הצהריים, ירד לזמן קצר ברד בגליל העליון, אבל כמויות הגשם העיקריות ירדו הערב בנגב ובנגבה. זרימות נצפו בנחל בטמים ובנחל נקרות שבדרום, ואגף התנועה הזהיר את הנהגים מגשמים שוטפים בין פונדק כושי רמון שבכביש הערבה לבין מצפה רמון.

זרימה חזקה בנחל בטמים (קרדיט צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים) (קרדיט צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים)
זרימה חזקה בנחל בטמים(קרדיט צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים)

 (קרדיט צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים) (קרדיט צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים)
(קרדיט צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים)

נחל נקרות, אתמול (צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים) (צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים)
נחל נקרות, אתמול(צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים)

 (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב) (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)
(צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)

ברקים בנגב (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב) (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)
ברקים בנגב(צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)

צועדים אחרי הגשם (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב) (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)
צועדים אחרי הגשם(צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)

ברד בדישון (צילום: שני וולסטר) (צילום: שני וולסטר)
ברד בדישון(צילום: שני וולסטר)

 (צילום: שני וולסטר) (צילום: שני וולסטר)
(צילום: שני וולסטר)

"יש תחושה של יום הדין",  אמר מארק כץ, פקח הר הנגב ברשות הטבע והגנים, על סופת ברקים באזור נחל פארן. כץ נסע דרומה בכביש 40 וזכה לראות את הסופה: "יורד פה גשם זלעפות. הערוצים החלו לזרום, ובהם גם נחל פארן. באזור יש כ-10 ברקים בשנייה. הווישרים עובדים במלוא העוצמה, בקושי ניתן לראות משהו. גם ברד יורד. עוצמת הגשם היא מטורפת. מרוב רוח, גשם וברקים אי אפשר לראות כלום. זה מטורף".

נחל נקרות ברמת נגב דרום (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב) (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)
נחל נקרות ברמת נגב דרום(צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)

 (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב) (צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)
(צילום: אפי פרי, תיירות הר הנגב)
ראש מועצת מצפה רמון רוני מרום, שבילה את החג עם משפחתו באילת, החליט להישאר שם נוכח הדיווחים. "תושבים סיפרו לי שירד גשם וברד בנחל נקרות ופארן זורם. היות ונחל פארן זורם לא אוכל לחזור חזרה הביתה. באילת מזג האוויר חם", סיפר מרום.

 

שני וולסטר ממושב דישון שבמרום הגליל סיפרה כי במשך קרוב לחצי שעה אחר הצהריים ירדו במושב גשמים ושני מטחי ברד. "זה היה מאוד מפתיע, במיוחד הברד שירד בכדורים גדולים במיוחד. דיברנו גם עם חברים באזור והם אמרו שאצלם לא ירד. כלומר, זה היה מאוד נקודתי".

 

ליאור סודרי, חזאי מחברת "מטאו טק", אמר כי בצהריים ירדו גשמים ברמת הגולן ולפנות ערב דווח על גשמים במצפה רמון ובערבה. הגשמים יימשכו גם הלילה.

 

היום צפוי מזג אוויר חם בהרים והביל במישור החוף, ומהצהריים שוב עשויים לרדת גשמים במזרח הארץ. לדברי סודרי, בתחילת השבוע הבא - טווח שנחשב רחוק - מסתמנת התקררות ומזג האוויר יהיה סתווי יותר.

 

הטמפרטורות החזויות היום: קריית שמונה 23-35, קצרין 23-33, צפת 22-31, טבריה 26-37, נצרת 23-32, חיפה 26-31, תל אביב 25-31, ירושלים 21-31, אשקלון 25-31, עין גדי 30-39, באר שבע 23-34, ערד 21-33, מצפה רמון 21-31 ואילת 30-40.


פורסם לראשונה 15/09/2015 19:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים
נחל נקרות שוצף
צילום: יובל שגיא, רשות הטבע והגנים
מומלצים