שתף קטע נבחר

פלסטינים זועמים: עירום ליד גדר ההפרדה

פעילים ספרדים פרו-פלסטינים ביקשו למחות נגד החומה והצטלמו ללא בגדים. אבל מי שנפגעו היו דווקא הפלסטינים ברשות: "איפה הכבוד? הם כמו חיות"

 

סערה ברשות הפלסטינית בעקבות מחאה שנויה במחלוקת: אתמול (ד') פורסמו תמונות של קבוצת פעילים ספרדים פרו-פלסטינים, שהצטלמו בעירום ליד גדר ההפרדה בירושלים ועל פניהם אף של ליצן. הם התכוונו להביע את התנגדותם לגדר, אלא שהצילום הפרובוקטיבי עורר מיד התנגדות ותגובות קשות דווקא בקרב החברה הפלסטינית השמרנית.


 

חלק מהגולשים הביעו כעס על כך שהתמונה צולמה לא הרחק ממסגד שנמצא באזור, וטענו שהמחווה מבזה את האיסלאם. "איפה הכבוד כאן? זו סולידריות מגעילה. הם עומדים כמו חיות", כתב גולש פלסטיני בתגובה לתמונות. "הם חזירים ולא יותר מזה. הארץ שלנו טהורה מדי בשביל חזירים שיבקרו בה".

 

גולש אחר כתב בציניות: "עכשיו בטח לא ירד אצלנו גשם בחורף הקרוב כעונש על המעשה הזה". אחרים ציינו ש"הפכנו את הכיפאח המוסלח (ההתנגדות החמושה) לכיפאח מושלח (להתנגדות עירומה)".

 

עם זאת היו גולשים שתמכו בפרסום התמונות, והסבירו שבזכות העירום תגיע מחאת הגדר לתודעה של כל העולם.

 

הפעילים שעומדים מאחורי התמונה הם אמנים שקיימו בשבוע האחרון מופעי רחוב ואומנות בבית לחם, ברמאללה ובמזרח ירושלים.

 

הם הבהירו שהצעד שלהם נועד להבהיר כי ''כשעומדים לפני הגדר המבישה הזאת, כל האנושות עירומה. ההחלטה להצטלם כליצנים עירומים נועדה להזכיר שכל האנושות איבדה את הכבוד שלה בכך שהיא מאפשרת לחומות שכאלה להתקיים. המאה ה-21 היא הזמן שבו צריך לשבור חומות ולא לבנות חדשות. זו הדרך שלנו לומר שהאנושות עירומה גם היא. אנחנו מתנצלים בפני הפלסטינים שרגשותיהם נפגעו מהמעשה הזה. זה לא צעד נגד האיסלאם, זו הדרך שלנו להוקיע את הגדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים