שתף קטע נבחר

שגריר הונגריה: "פליטים? אלו מהגרי עבודה"

בראיון ל-ynet מסביר שגריר הונגריה בישראל את המדיניות הנוקשה של מדינתו. "אם צריך, נבנה גדר בכל מקום. לא רצינו להיות הילד הרע של אירופה"

 

העימותים בגבול הונגריה-סרביה הפכו אתמול (ד') אלימים מאוד, לאחר שהממשלה בבודפשט החליטה לסגור את גבולות המדינה בפני הפליטים המנסים להגיע לגרמניה. הביקורת באיחוד האירופי גוברת אולם הונגריה ממשיכה בהעברת מסר חד-משמעי: "לא נאפשר לפליטים להיכנס". הסבר למדיניות זו מספק שגריר הונגריה בישראל, ד"ר אנדור נאג'י. הוא טוען כי "רוב המהגרים הם מהגרי עבודה שנמצאים בדרכם לגרמניה", ומדגיש: "אם צריך, נבנה גדר בכל מקום".

 

נאג'י הבהיר כי הונגריה "בחרה בדרך הזו כדי להגן על המדינה מפני בעיה גדולה יותר", והוסיף כי התמונות ששודרו בכל העולם, ובהן שוטרים מתעמתים עם פליטים המנסים לחצות את הגבול, משקפות "רק חלק מן המציאות". הוא התחייב כי הונגריה "תבנה גדר בכל מקום כדי להגן על גבולותינו. אנחנו משוכנעים שמכיוון שלא יודעים כמה אנשים רוצים להגיע לאירופה, וזה יכול להיות חמישה מיליון, עשרה מיליון או מאה מיליון, אנחנו צריכים להגן על הגבולות שלנו ולומר, לכאן לא יכולים להגיע יותר מהגרים".

 

האם כך הפכה הונגריה לילד הרע של אירופה?

"ילד רע יש בהרבה משפחות. לא רצינו להיות הילד הרע, אבל זה מה שהחיים הביאו. אנחנו נוהגים נכון כאשר אנחנו מגנים על גבולות המדינה שלנו ועל בני עמנו. מדינה שלא מסוגלת להגן על גבולותיה היא לא מדינה רצינית".

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

עימותים בגבול אתמול  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
עימותים בגבול אתמול (צילום: רויטרס)

פליטים בדרך לאוסטריה. "רובם מהגרי עבודה" (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
פליטים בדרך לאוסטריה. "רובם מהגרי עבודה"(צילום: gettyimages)

גדר הגבול עם סרביה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גדר הגבול עם סרביה(צילום: AFP)

גבול הונגריה-סרביה השבוע  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
גבול הונגריה-סרביה השבוע (צילום: רויטרס)
 

נאג'י הוסיף כי ידוע שרבים מבקרים את הונגריה, "אבל מי שהיה בהונגריה יודע שההונגרים הם אנשים טובים. אנחנו עוזרים לפליטים שזקוקים לכך. אני לא בטוח שהגינוי הזה במקום, אבל יש מצבים כאלה בחיים. כאן בישראל אני לא צריך להסביר את זה".

 

השגריר בישראל גינה את ההשוואות שעורכים בין המדיניות של ההונגרים לנאציזם: "זה בלתי מתקבל על הדעת. מי שרואה את המצב לאשורו לא יכול לעשות את ההשוואה הזו, ועוד לשואה. איך יש ניסיונות כאלה?

 

"לאחרונה היו עימותים של שוטרים על גבול סרביה עם הפליטים שהגיעו לשם. אך מה בעצם קרה? לפני יומיים סגרנו לחלוטין את הגבול הלא-רשמי. לא את הגבול הרשמי, אלא את השטח שניתן היה לחצות דרכו והמבריחים היו מעבירים שם את האנשים. כעת אפשר לעבור רק במעברים רשמיים המיועדים לכך. אפשר לתאר את זה כאזור מעבר בשדות תעופה. אנשים מגיעים לשם, ונדרשים לחכות לרישום ולהגיש בקשות למעמד פליט. אחרי שהדברים מתבררים, הם אולי יוכלו להיכנס להונגריה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"רובם מהגרי עבודה שרוצים להגיע לגרמניה"
צילום: רויטרס
צילום: ניצן דרור, אבי חי
השגריר נאג'י
צילום: ניצן דרור, אבי חי
מומלצים