שתף קטע נבחר

מפגינים ושובתים: תלמידי סכנין נגד "הפגיעה באל-אקצה"

כ-3,500 בני נוער עזבו את הלימודים להפגנה מול העירייה בדרישה "לאפשר למוסלמים להתפלל". אחת התלמידות אמרה: "הם רוצים עוד אירועי אוקטובר, נקריב את חיינו"

 

 

ערבים ישראלים מצטרפים למחאה על רקע המתרחש בהר הבית: כ-3,500 תלמידים מחמישה תיכונים וחטיבות ביניים בסכנין נטשו הבוקר (שני) את הלימודים ויצאו להפגנת הזדהות במחאה על "הפגיעה של ישראל במסגד אל-אקצא". התלמידים הניפו דגלי פלסטין וקראו לממשלת ישראל לא לפגוע באל-אקצא, "לאפשר למוסלמים להתפלל" ו"מסכנין יצאה ההחלטה - אינתיפאדה וניצחון".

 

מכל בית ספר יצאה צעדת מחאה והם אמורים להתכנס בסופו של דבר בכיכר עיריית סכנין. התלמידים הודיעו שלא יחזרו היום ללימודים.

 

המחאה על ההגבלות של מערכת הביטחון על המתפללים במסגד: לא מתירים כניסה למוסלמים מתחת לגיל 50, ולעיתים מגיעים אלפי נשים וצעירים אך הכניסה שלהם לא מתאפשרת.


ההפגנה בכיכר העירייה בסכנין ()
ההפגנה בכיכר העירייה בסכנין


 
ההפגנה אורגנה אתמול בשעות הערב באמצעות פייסבוק. "כואב לנו מאוד מה שמתרחש באל-אקצא ובמזרח ירושלים", אמר ל-ynet אחמד אבו ריא, תלמיד תושב העיר. "ראינו לנכון להפסיק את הלימודים ולצאת היום לרחוב כדי להשמיע את זעקתנו. כל עוד המצב בירושלים בוער - קשה לנו לתפקד בלימודים.

 

"אנחנו חלק מהעניין, וזכותנו לדרוש מראש הממשלה ומהשר לביטחון פנים לתת הוראה לשוטרים להתייחס בכבוד למתפללים ולא להשפיל אותם. אם המצב בירושלים לא יירגע המאבק יתחזק בכל מקום. אנחנו מוכנים להשבית את בתי הספר ולהישאר ברחוב למען אל-אקצא. הפגיעה בו היא קו אדום. אי אפשר לעבור על כך בשתיקה".

 

אסלאם עוסמאן, אב לאחד התלמידים ומנהל המחשוב של עיריית סכנין, אמר: "התלמידים מושפעים ממה שהם רואים בכלי תקשורת והחליטו להיות חלק מהמאבק".

 

תלמידה נוספת אמרה: "כל בתי הספר צריכים להשבית את הלימודים ולצאת לרחובות. אני אישית לא יכולה לסבול יותר מזה. עצוב לי מאוד לראות את מה שקורה מסביב לירושלים ולהישאר בבית. על הממשלה להבין שאנחנו נקריב את חיינו למען אל-אקצא, וכל הירי והאמצעים השונים לא ירתיעו אותנו. נישאר חזקים עד הדקה האחרונה. ככל הנראה הממשלה רוצה לגרור אותנו ולגרום לעוד אירועי אוקטובר".

 

התלמידים נפגשו עם ראש עיריית סכנין, מאזן גנאים, שאמר להם: "אתם מעבירים מסר ברור שאנחנו כחברה לא נרשה לחלל את מסגד אל-אקצא או את הכנסיות והמקומות הקדושים למוסלמים ולנוצרים. אנחנו רואים סכנה בכל מה שקורה מסביב למסגד אל-אקצא אבל החמור ביותר הוא החפירות מתחת למסגד. הדברים האלה הם קו אדום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בכיכר העירייה בסכנין, הבוקר
מומלצים