שתף קטע נבחר

23% צעירים, 40% נשים: המוסד בן 65

ארגון הביון החשאי של ישראל ציין 65 שנה להקמתו. ראש המוסד פרדו: "הצלחנו להתאים עצמנו לאיומים החדשים". רה"מ נתניהו רמז לבאות: "אינני יכול לפרט את כל הדברים הרעים שנמנעו, או את הדברים הרעים שיימנעו"

 

חוגגים 65. ראש הממשלה נתניהו וראש המוסד פרדו (צילום עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום עמוס בן גרשום, לע
חוגגים 65. ראש הממשלה נתניהו וראש המוסד פרדו(צילום עמוס בן גרשום, לע"מ)

צעיר יותר, נשי יותר ומתוחכם יותר: המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים ציין היום (ה') 65 שנים להקמתו. האירוע התקיים במטה המוסד בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לענייני מודיעין ישראל כץ וראש המוסד תמיר פרדו. בכיר ארגון הביון פרדו גילה כי 40% מעובדי הארגון הם נשים, כש-24% מתוכן נמצאות בעמדות מפתח.

 

פרדו ציין בדבריו כי למרות הטכנולוגיה המתוחכמת שעליה נשענות רבות מפעילויות המוסד, לא ניתן היה לאפשר זאת ללא המשאב האנושי. הוא גילה עוד כי אוכלוסיית המוסד צעירה כיום מבעבר. לדבריו 23% מהעובדים הם בני 32-22.

 

"בעולם של שינויים מהירים, עולם תזזיתי שלא ידענו כמותו, הצלחנו להתאים עצמנו לאיומים החדשים בכל תחומי האחריות שלנו בארגון, לביטחון מדינת ישראל", אמר פרדו. "הצלחנו להעתיק יכולות רבות ומגוונות במוסד לראש חץ אחד המשרת מטרה אחת מדידה ואיכותית. כל זה לא בא יש מאין. יכולותינו בנויות על מוסד בן 65 שנה, יכולות הנבנות שכבה על גבי שכבה".

 

ראש הממשלה נתניהו בירך במהלך האירוע את גיבורי פרשת "נידוני קהיר" (הידועה גם כפרשת "העסק הביש" וכן "פרשת לבון") מרסל ניניו ורוברט דסה, והעניק להם באופן אישי בול מעוצב עם סיכות בשלל צבעים המסמלות את הפריסה הרחבה של המוסד בשטחי אויב. הבול, שהונפק על ידי השירות הבולאי, חולק גם לכל עובדי המוסד. ראש המוסד פרדו בירך את גיבורי הפרשה במצרים ואמר: "השניים הם לוחמי יחידה 131 שהפכה ליחידה מרכזית במוסד. אתם הדוגמה לאומץ הלב, לנחישות ולאהבת הארץ".

"דוגמה לאומץ לב". פרדו ונתניהו עם ניניו ודסה (צילום עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום עמוס בן גרשום, לע
"דוגמה לאומץ לב". פרדו ונתניהו עם ניניו ודסה(צילום עמוס בן גרשום, לע"מ)

הבול המיוחד שהונפק לכבוד 65 שנה למוסד ()
הבול המיוחד שהונפק לכבוד 65 שנה למוסד

ראש הממשלה נתניהו אמר באירוע כי "איננו יכולים לפתור את בעיות היסוד של המזרח התיכון, הן מתגלות בכל עוצמתן, והיום האויב שלנו הוא כפול: זה האיסלאם הקיצוני השיעי המונהג על ידי איראן וגרורותיה, הסוני, שברגע זה מונהג על ידי דאעש. הם לוחמים אחד בשני, אבל מוסכם עליהם שלנו אין מקום במרחב המוסלמי הזה, כפי שהם

רואים אותו. הבריתות משתנות, קמות ונופלות וקמות שוב ושולחות זרועות לכל מיני כיוונים - ואנחנו בתוכן. 65 השנים לקיומו של המוסד שאנחנו מציינים היום, זה העוצמה של מדינת ישראל".

 

נתניהו הדגיש כי הוא רואה הזדמנויות גדולות מאוד להמשך פעולות המוסד והעמקת יכולותיו. לדבריו, "אני רואה גם את הפעולות של היריבים שלנו והאויבים שלנו, והמבחן שלנו הוא להקדים אותם. זאת אנחנו עושים, אבל זה מאמץ יום-יומי, שלכם יש בו חלק חשוב ביותר. אינני יכול לפרט כאן את כל ההישגים של המוסד, את כל הדברים הרעים שנמנעו, או את הדברים הרעים שיימנעו, או את כל הניצחונות הגדולים שהושגו ועוד יושגו. אני יכול רק לבקש להודות לכל אחד ואחת מכם על המאמץ, על ההתגייסות, על המחויבות לנצח ישראל".

 

עוד אמר ראש הממשלה כי "מה שחוללנו ב-100 השנים האחרונות הוא לא פחות מאשר נס. אבל אנחנו יודעים שיש גם הקצבה של נסים. הקדוש ברוך הוא וההיסטוריה לא מעניקים את זה ביד חופשית. אנחנו צריכים לייצר אותם פעם אחר פעם, ואני סומך עליכם שתמשיכו במלאכה הזאת. אני מבקש מכם להודות גם למשפחות שלכם שגם הן עומסות בנטל ולהגיד לכם בשם עם ישראל, בשם מדינת ישראל: תודה רבה וגמר חתימה טובה לכולכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום עמוס בן גרשום, לע"מ
65 שנה למוסד
צילום עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים