שתף קטע נבחר

תתכוננו: 5 ענפי ספורט חדשים בטוקיו 2020

הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים הודיעה כי החליטה לצרף את הבייסבול, הקראטה, הסקייטבורד, הטיפוס והגלישה שאמורים ב-18 אירועים נוספים שאמורים לשמש כוח מניע לקידום האג'נדה החדשה באירגון ויצטרכו לקבל את אישור הוועד האולימפי הבינלאומי שנה הבאה

הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים ה-32 בטוקיו בשנת 2020, הודיעה היום (ב') כי החליטה לכלול חמישה ענפים נוספים בתוכנית ב-18 אירועים נוספים, כל זאת הודות לאג'נדה האולימפית החדשה.

 

הענפים הם: בייסבול לגברים וסופטבול לנשים, שהיו בתוכנית האולימפית במשך שנים, אך בשנת 2005 הוצאו ממנה לקראת 2012, בעיקר בשל העובדה שבבייסבול שהשחקנים הטובים ביותר בכל מדינה משחקים ב-MLB, שעונתה נערכת במקביל לאולימפיאדה.

 

ייתן רוח חדשה למשחקים האולימפיים. בייסבול (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ייתן רוח חדשה למשחקים האולימפיים. בייסבול(צילום: רויטרס)

 

ענף נוסף שזוכה להצלחה יחסית בארץ עם אלופי עולם ואירופה הוא הקראטה בסגנון הקאטה לגברים ונשים וקמאיטה שיחולק לשלושה משקלים שונים לגברים וגם לנשים, כשבסך הכול ישתתפו 60 ספורטאים.

 

שלושה ענפי ספורט מרהיבים שיסחפו את הקהל, יהיו הסקייטבורד בסגנון הרחוב (נשים וגברים) וסגנון הפארק (גברים ונשים), ענף הטיפוס בסגנון הבולדרינג, סגנון ההובלה והמהירות (בכל אחד מהם בגברים ונשים) וענף הגלישה, בגלשן קצר (1.8 עד 2.4 מטר).

 

18 האירועים יגרמו לתוספת של 474 ספורטאים נוספים באולימפיאדה, כשההחלטה הסופית לצרפם, תיעשה בישיבת הוועד האולימפי הבינלאומי, במושב ה-129 שיתקיים בריו, באוגוסט בשנה הבאה. בין הענפים שלא התקבלו אפשר למצוא את הבאולינג, סקווש ואושו.

 

הוועדה המארגנת נימקה את ההחלטה שלה בכך כי החליטה לצרף שני אירועים מסורתיים וכמה מתפתחים, המתמקדים בבני נוער ופופולאריים ביפן ובעולם. כשהם ישמשו כוח מניע כדי לקדם את התנועה האולימפית וערכיה.

 

מהתאחדות "אילת" הישראלית נמסר בתגובה: "החלטת הוועד האולימפי לצרף למשחקים בטוקיו 2020 ענפים דוגמת סופטבול, קראטה, טיפוס וגלישה מעידה שוב כי ישנה כיום מוביליות רבה בנושא, וכי ענפים שאתמול לא נכללו בתכנית האולימפית יכולים מחר להיכלל בה.הדבר מצריך חשיבה מחודשת שתכלול גם חלוקת משאבים כזו שתאפשר למצות את המירב מההליכים הללו, תיתן לכלל הענפים את האפשרות להתפתח ותפסיק את האפליה באופן תיקצוב הענפים שאינם אולימפיים, המביאים להישגים רבים מדי שנה. אין ספק כי אם נשקיע בהם, יהיה לנו עתיד גם באולימפידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים