שתף קטע נבחר

לתפוס עבריין רשת און-ליין: צלצלו למוקד 111

פרסום ראשון: המשטרה צפויה לחנוך מוקד חדש שיאויש על-ידי מומחי מחשבים. הורים שיחשדו שילדיהם מנוצלים ברשת יוכלו להתלונן מבלי להגיע לתחנה

המשטרה צפויה לחנוך בקרוב מוקד טלפוני שמיועד לטפל בעבריינות סייבר: מדובר במוקד 111, שיהיה דומה לאחיו הגדול 100, אבל יאויש במומחי מחשבים שיוכלו לאתר על חם את העבריין. במשטרה מסבירים שהמוקד מיועד לתלונות כל העבירות הפליליות המתבצעות ברשת (הונאה, פריצה למחשבים ועוד), אבל הדגש בו יושם על עבירות מין וניצול של קטינים.

 

עוד בחדשות:

 

בעוד פרצות אבטחה, עבריינות הונאה וחדירה לפרטיות ניתן לנטר באמצעות תוכנות מיוחדות, הרי שאת עברייני המין קשה מאוד לתפוס. על רקע העלייה בשיעור עבירות מין וסחיטת קטינים ברשת – תופעה שבה נלחמת המשטרה בשורה של מבצעים – הוחלט לתת להורים אפשרות להיות צד במלחמה הזאת.

המוקד מיועד לכל עבירות הרשת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
המוקד מיועד לכל עבירות הרשת(צילום: shutterstock)

לא מעט מקרים נחשפו על ידי ההורים לאחר שגילו בדיעבד התכתבות בעייתית של ילדיהם, או הבחינו בהתנהלות של הנוכל בצד השני של הרשת. הבעיה היא שהעבריין משתמש תמיד בזהות בדויה, ועד שההורה מגיע עם ילדו לתחנת המשטרה העבריין נעלם מהרשת.

 

מוקד 111 יאפשר להורים דיווח און-ליין על עבריינות ברשת. כאשר הורה יזהה אירוע שבו הוא חושד שבנו או בתו נפלו קורבן לאירוע מיני, הוא יתקשר למוקד. בצדו השני של הקו ישבו מומחים לעבירות מחשב במשטרה אשר יתחברו למחשב של הילד וינסו לעלות על עקבותיו של החשוד.

 

במשטרה מאמינים שהתוכנית הזאת, בשיתוף המשרד לביטחון פנים, תאפשר פיקוח הדוק יותר על העבריינות ברשת ותרתיע את המבצעים. בתקופה הקרובה, לאחר אישור התוכנית, מתכננת המשטרה לצאת בקמפיין של מוקד 111 על מנת להביאו לידיעת הציבור ולרתום את ההורים למאבק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לחשוף את העבריין און-ליין
צילום: shutterstock
מומלצים