שתף קטע נבחר

"פושעים מטורפים": זחאלקה זומן לחקירה

הח"כ מהרשימה המשותפת זומן לחקירה במשטרה לאחר שהתעמת עם שוטרים וקבוצת יהודים בהר הבית וקרא לעברם "פשיסטים, גזענים, צאו מפה"

ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) קיבל היום (ד') זימון לחקירה במשטרה ביום ראשון, לאחר שהתעמת אתמול עם שוטרים וקבוצת יהודים בהר הבית. במשטרה אישרו את הזימון אך סירבו לפרט את החשד או אם יש קשר לתיעוד מהאירוע אתמול.

 

 

אתמול התעמת זחאלקה עם שוטרים ליד מסגד אל-אקצה וקבוצת יהודים מתנועת "חוזרים להר" ומחה על כניסת היהודים למתחם. "פושעים מטורפים, כולכם כהניסטים, פשיסטים, גזענים, תצאו מפה, אתם פוגעים במוסלמים", צעק חבר הכנסת מהרשימה המשותפת. לשוטר הוא אמר: "למה אתה מכניס אותם? בושה. רק לפגוע ברגשות של מוסלמים? זה לא שלכם, צאו מכאן, לכו הביתה. אתם לא רצויים".

ח"כ זחאלקה, אתמול בהר הבית (צילום: אביחי מנחם, חוזרים להר) (צילום: אביחי מנחם, חוזרים להר)
ח"כ זחאלקה, אתמול בהר הבית(צילום: אביחי מנחם, חוזרים להר)

ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השיח ראאד סאלח, הביע תמיכה בזחאלקה: "חובתנו להודות לכל המוראבטון הגיבורים אשר נאבקים בשם כל העם המוסלמי והעם הערבי והפלסטיני למען מסגד אל-אקצא. הם נאבקים וסובלים כל יום מקליעים, רימונים, הרחקה, פציעות ומעצרים. נמשיך להקריב את חיינו למען אל-אקצא. נמשיך לחזור על אותן מילים נגד הכיבוש הישראלי. זה הכיבוש הלא צודק שבסופו של דבר יעלם. אפילו אם יש לכם כלא, ואם תפזרו כמה שיותר חיילים ושוטרים, ותירו בנו, וגם אם יהיה מצור מסביב לירושלים ומסגד אל-אקצא, ולא תאפשרו לאוטובוסים להגיע, הכיבוש בסוף יעלם ובקרוב יבוא היום שהעם המוסלמי והעם הערבי והעם הפלסטיני ישמחו על כך".

 

 

לאורך כל תקופת החגים מתקיימים בהר הבית עימותים בין כוחות הביטחון לבין מתפרעים, המוחים על ההגבלות שמטילה ישראל - בעיקר על גיל המתפללים. הם מתבצרים בלילות באל-אקצא, מקימים מחסומים למניעת סגירת דלת הכניסה האחרונה למסגד, ומיידים אבנים, בקבוקים וזיקוקים. בהמשך אומר ח"כ זחאלקה: "זה הבית שלי. אתם צריכים לצאת מהבית שלי. אתה מכניס מטורפים לכאן. אין לכם אלוהים".

 

אביחי מנחם, פעיל בתנועת "החוזרים להר" שהיה שם אתמול בבוקר, סיפר: "בכניסה להר הבית היו היום המון יהודים. המשטרה הגבילה את הכניסה לקבוצות קטנות. אני נכנסתי בקבוצה השנייה ובכניסה להר הבית עמד ח"כ זחאלקה שצעק עלינו. הקצין במקום ניסה להדוף אותו מהקבוצה, אבל זחאלקה המשיך. הוא עזר ללבות את השנאה".

 

על רקע אירועי אתמול קרא יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, ליועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את ח"כ זחאלקה: "הוא צריך לדעת שלא רק הר הבית הוא לא הבית שלו ושל חבריו, אלא מדינת ישראל בכלל אינה ביתם".

ח"כ זחאלקה טען כי המשטרה הפיצה את דבר זימונו לחקירה לפני שהוא עצמו עודכן על כך. לדבריו, אפילו לא צוין מה מטרת החקירה ואם מדובר על מה שקרה באל אקצא ולכן מדובר בחקירה פוליטית. "המשטרה מתפקדת כמשטרה פוליטית שרוכבת על גל ההסתה נגדי שהובילו ליברמן, רגב, שמולי, ברקו, אריאל, אדלשטיין

 ואחרים", טען זחאלקה. "המשטרה יודעת שקיבלתי מאות איומים ולא נקפה אצבע, לעומת זאת היא מיהרה לקרוא אותי לחקירה למרות שהיא יודעת שאין על מה".

 

זחאלקה הוסיף כי את מה שאמר אתמול, הוא אמר עשרות פעמים מעל בימת הכנסת. "לא ניתן לפגוע במסגד ולא נאפשר חלוקתו. אני קורא לממשלת ישראל לא לפגוע בסטטוס קוו, ואם תנסה לעשות זאת היא נושאת באחריות מלאה לתבערה הגדולה ולשפיכות הדמים. אסור לתת למטורפים בממשלה ובימין הקיצוני לגרור את תושבי הארץ והאזור לאסונות נוספים", אמר זחאלקה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביחי מנחם, חוזרים להר
זחאלקה בהר הבית
צילום: אביחי מנחם, חוזרים להר
מומלצים