שתף קטע נבחר

"ננסה לקיים משחק בין ישראל לפלסטינים בדרא"פ"

בניסיון להגיע לפשרה בסוגיות שעלו בוועידת פיפ"א, יו"ר הוועדה, טוקיו סקסוואלה, סיפר כי ינסה לקיים מפגש שלום במדינתו. "נושא הקבוצות שמשחקיות מעבר לקו הירוק זו בעיה פוליטית"

מפגש נוסף בין ראשי התאחדויות הכדורגל של ישראל ופלסטין התקיים היום (ו') בבית מלון בת"א. גורם בשיחות אמר שהייתה התקדמות אבל בצעדים איטיים, עד שיגיעו להסכמות מלאות. כל הצדדים סיפרו כי השיחות התנהלו באווירה חיובית.

 

בין ההסכמות אפשר למצוא הכנסה לוועדה לפיקוח של של שני נציגי התאחדות מפיפ"א (קנדה ודרום אמריקה), אך כלל  לא היה קל להגיע להסכמות לגבי האישים.

 

 

 

בסיום הפגישה, ולאחר שיו"ר הועדה לפיקוח מטעם פיפ"א, טוקיו סקסוואלה, סיים את דבריו, ראשי התאחדויות ישראל ופלסטין התקרבו לצילום משותף. ג'בריל רג'וב ועופר עיני לחצו ידיים ארוכות ורג'וב אמר: "זה הניצחון של נלסון מנדלה".

 

לא במקרה רג'וב הזכיר את מנדלה, שכן יו"ר הועדה מטעם פיפ"א, הדרום אפריקאי טוקיו סקסוואלה, סיפר כי הוא היה לוחם גרילה לצד מנדלה ואף ישב בכלא, כך שהוא מעורה בכל הקשור לסיכסוכים פוליטיים.

 

טוקיו ציין כי הוועדה צריכה לפתור מספר בעיות, בהן עניינים טכנים ולוגיסטיים לקיום משחקים בשטחים, נושא העברת ציוד, והרגיש מכולם: בעיית חמש הקבוצות הישראליות שמשחקות מעבר לקו הירוק. "נושא המקום שבו משחקות הקבוצות הישראליות היא יותר בעיה פוליטית מאשר עניין של פיפ"א. נושא חמש קבוצות זה עניין רגיש וצריך למצוא לזה פתרון ברמות של המדינות" אמר יו"ר הועד".

 

רג'וב עם טוקיו סקסוואלה. פגישה חיובית (צילום: AP) (צילום: AP)
רג'וב עם טוקיו סקסוואלה. פגישה חיובית(צילום: AP)

 

סקסוואלה הוסיף: "אנחנו כולנו מנסים למצוא בטחונות לקיום המשחקים. גם ישראל וגם פלסטין באותה סירה, שתיהן רוצים ליהנות מכדורגל ובסופו של דבר עליהם לדעת להגיע להסכמות". סקסוואלה אמר כי הוא בחר בקיום המיפגש בת"א , לאחר שביקר ברמאללה. הוא הסביר כי ינסה לארגן משחק לשלום בדרום אפריקה בין נבחרות ישראל ופלסטין בסיום השיחות.

 

טרם ידוע על קיום מפגש נוסף בין ראשי ההתאחדויות, אם בכלל, ועל מיקומו. מטעם ההתאחדות השתתפו בשיחות מלבד היו"ר עיני גם המנכ'ל רותם קמר, היועץ המשפטי עו"ד אפרים ברק וראש אגף הנבחרות רונן הרשקו.

 

כזכור, הועדה מטעם פיפ"א מונתה במטרה למצוא פתרונות לבעיות של הכדורגלנים מפלסטין במעברי הבטחון, אחרי שהוסר האיום להדיח את ישראל מפיפ"א. מתברר, כי לא רק בפוליטיקה, גם בכדורגל קשה להגיע לפתרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים