שתף קטע נבחר

מיד לאחר שינחת: נתניהו יכנס דיון ביטחוני

רה"מ חוזר לישראל היישר לגל הטרור. בינתיים פרצו קרבות בקואליציה על רקע הפיגועים. "ניצול ציני לרווחים פוליטיים", תקפו בסביבת ראש הממשלה, ומקורבי בנט השיבו: "אנחנו במתקפת טרור, אין לנו זמן לפוליטיקה". הרצוג: אנחנו בפתח אינתיפאדה. ליברמן: כך נראה אובדן שליטה

מהומה בקואליציה על רקע גל הטרור בשטחים ובירושלים: בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו אמש (שבת) את השר נפתלי בנט, שהציב "דרישות" כתגובה לפיגועים האחרונים. "יש שרים שמתנהגים כמו גדנ"עים בפייסבוק ועדיין לא מבינים את משמעותה של חברות בממשלה והאחריות הנלווית לה", נמסר.

 

גל טרור - כותרות אחרונות:

שני נרצחים בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים

המחבל כתב בפייסבוק: האינתיפאדה פרצה

מעצרים בשכם בעקבות הפיגוע ביום חמישי

 

ראש הממשלה, שיגיע היום לארץ מארה"ב, יכנס בקריה דיון ביטחוני בהשתתפות שר הביטחון, השר לביטחון פנים, הרמטכ"ל, ראש השב"כ וממלא מקום המפכ"ל. ביום שני, במוצאי החג, יכנס נתניהו את הקבינט המדיני-ביטחוני.

 

בנט פרסם אחרי הפיגוע ליד איתמר, שבו נהרגו איתם ונעמה הנקין, שלוש דרישות ברשתות החברתיות: "1. הפסקת קשירת ידי חיילים. גיבוי אמת למפקדים; 2. בנייה מיידית של שכונה/יישוב-זאת יבין אבו מאזן; 3. השבת משוחררי שליט/פעימות לכלא".

 

בנוסף, תקפה השרה איילת שקד מהבית היהודי את ראש הממשלה בראיון לערוץ 2 וטענה ש"לא נעשה מספיק". בסביבת נתניהו הגיבו: "הטענה כאילו מפקדי וחיילי צה"ל אינם מקבלים את הגיבוי הראוי מקוממת ושקרית. נמאס מהניצול הציני של הפיגוע הנורא, על-ידי שרים בממשלה, כדי להפיק רווחים פוליטיים ולהעלות הצעות שכבר מתבצעות ממילא על-ידי מערכת הביטחון בהנחיית ראש הממשלה ושר הביטחון".

 

עוד אמרו בסביבת נתניהו: "יש שרים שמתנהגים כמו גדנ״עים בפייסבוק ועדיין לא מבינים את משמעותה של חברות בממשלה והאחריות הנלווית לה. ראוי ששרים יביעו את דעתם בפורומים פנימיים וישאירו את הטיפול המבצעי בענייני ביטחון לשרים ולגורמים שאמונים על כך. אי אפשר להיות בממשלה ובאופוזיציה בעת ובעונה אחת".

 

בתגובה, בבית היהודי התעקשו: "ישראל תחת מתקפת טרור ואין לנו זמן לפוליטיקה. העלנו דרישות בטחוניות ונעקוב אחר ביצוען".

 

לגבי הפעילות, אצל ראש הממשלה טענו כי "כוחות הביטחון ביצעו הלילה מעצרים והתקדמו באופן משמעותי בחקירת הפיגוע. צה"ל תגבר כוחות בשטח וראש הממשלה הנחה את שרי הביטחון והתחבורה לקדם סלילת כבישים עוקפים, כדי להגביר את הביטחון. סלילת הכביש בנבי אליאס שתכנונו הושלם, תתחיל בימים הקרובים".

 

הרצוג, לפיד וליברמן: נתניהו איבד שליטה

גם באופוזיציה תקפו את אוזלת היד של הממשלה. "נתניהו איבד את השליטה על ביטחון אזרחי ישראל וירושלים", אמר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "ממשלתו מראה חידלון וכישלון מוחלט בטיפול בבטחון, ובמשימה הלאומית של שמירה על ביטחונה ושלומה של ירושלים. בנאומים ובדיבורים לא משיגים ביטחון לישראל".

 

יו"ר המחנה הציוני הוסיף: "לממשלה אין תוכנית למלחמה בטרור.

 זה ברור כשמש לכל אזרח ישראלי. את המפגעים המתועבים יש להעניש בכל חומרת הדין אבל הממשלה צריכה מדיניות ומעשים ולא דיבורים והצהרות וססמאות נבובות. אני שב ומזהיר שאנחנו בפתחה של אינתיפאדה שלישית".

  

יו״ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הסתפק  בחמש מילים שכתב בפייסבוק: "כך נראה אובדן שליטה והרתעה".

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, טען שהאירוע האחרון הוא "תוצאה ישירה של הסתה שמוביל אבו מאזן" והוסיף: "הממשלה הזו נכשלה מלספק בטחון לאזרחי מדינת ישראל: נכשלה ביכולת לספק בטחון לתושבי יהודה ושומרון, נכשלה ביכולת לספק בטחון לתושבי ירושלים, נכשלה ביכולת לספק בטחון לתושבי עוטף עזה. זו ממשלה שעסוקה במאבקים פנימיים במקום לספק ביטחון לתושבים".


פורסם לראשונה 03/10/2015 21:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
נתניהו ובנט
צילום: AFP, אלכס קולומויסקי
מומלצים