שתף קטע נבחר

מחאה למען אל-אקצה בצפון: "רוצים אינתיפאדה"

כ-500 מפגינים מהמגזר הערבי מחו בשישה מוקדים שונים בעקבות העימותים בהר הבית ונגד פעילות צה"ל ביהודה ושומרון. בנצרת אבן הושלכה לאוטובוס, הובערו צמיגים והכניסה נחסמה. מוחים בחיפה: "נקריב את חיינו למען השאהידים ופלסטין"

מאות מפגינים בשישה מוקדים בצפון מחו אתמול על פעילות צה"ל ביהודה ושומרון, וכמה מהם קראו: "רוצים אינתיפאדה שלישית למען שחרור אל-אקצה". המוחים, כ-500 במספר מהמגזר הערבי, הפגינו בנצרת, שפרעם, בעיינה, חיפה, בקה אל-גרביה, כפר כנא וטייבה, בעקבות האירועים האחרונים, ובפרט עקב העימותים בהר הבית.

 

המשתתפים בהפגנה בחיפה הניפו דגלי פלסטין וכמה מהם אף קראו לתחילת אינתיפאדה שלישית, בדומה לקריאות של רעולי הפנים שהתעמתו במהלך סוף השבוע עם השוטרים בשכונות במזרח ירושלים. "נקריב את חינו למען אל-אקצה, השאהידים ופלסטין", "מדינת ישראל היא מדינת טרור", "רוצים אינתיפאדה שלישית למען שחרור אל-אקצה", צעקו המוחים.

 

בנצרת עשרות רעולי פנים הבעירו צמיגים בכביש הראשי, והכניסה לעיר הגדולה נחסמה. כוחות גדולים של המשטרה הגיעו למקום וניסו לפזר את ההפגנה, טרם נעצרו חשודים. בנוסף, אבן הושלכה לעבר אוטובוס שחלף במקום. נגרם נזק לאוטובוס, איש לא נפגע. 

הבעירו צמיגים ()
הבעירו צמיגים

 

מחר "למען אל-אקצה" בנצרת (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
מחר "למען אל-אקצה" בנצרת(צילום: מוחמד שינאווי)


ההפגנה בשפרעם ()
ההפגנה בשפרעם


בטייבה הבעירו המפגינים צמיגים בכביש 444 לכיוון צפון, הכביש נחסם. האש כובתה על ידי כוחות הכיבוי, שוטרים החלו בסריקות אחר חשודים בהבערת הצמיגים. גם בהפגנה זו איימו המוחים איימו שהם ירחיבו את ההפגנות והמאבק למען אל-אקצה.

 

ראמי מנצרת, שהשתתף בהפגנה בעיר, אמר:" אם מדינת ישראל חושבת שנשב בשקט היא טועה בגדול. כל עוד אל-אקצה בסכנה אז כולנו נצא לרחובות ונפגין עד אין סוף. אנחנו מוכנים להפסיד הכל, כולל את חיינו, ורק שנשמור על אל-אקצה. נתניהו הוא האחראי לתוצאות הקשות שיהיו. הוא רוצה להוביל אותנו לאינתיפאדה שלישית ואנו נתמודד איתה בכל כוחנו. האיומים שלו לא יפחידו אותנו".

 

תושבת הגליל הוסיפה: "באנו להביע את דעתנו ולהגיד לממשלת ישראל די לאלימות ולפשעים שלכם. אין מדינה בעולם שלא מאפשרת לאזרחיה להגיע למקומות התפילה שלהם חוץ ממדינת ישראל. הפתרון היחיד שנשאר לנו הוא המאבק ואינתיפאדה שלישית. אנחנו לשמור על מקומות הקדושים לנו בכל מחיר, עד המוות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
ההפגנה בטייבה
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים