שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משרד הספורט אסר על משלחת ישראל לצאת לאליפות העולם בגלישה בעומאן
  מהמשרד נמסר כי הנסיעה לא תתאפשר בגלל איסור השב"כ, למרות שהמשלחת השיגה ויזות לתחרות לאחר מאמצים רבים. יו"ר איגוד השייט: "לא יעלה על הדעת שספורטאי הצמרת שלנו ייעדרו מאליפות העולם"

  שבוע לפני יציאת משלחת ישראל לאליפות העולם בגלישה בעומאן, משרד התרבות והספורט הודיע רשמית לאיגוד השייט כי אינו מתיר את הנסיעה. בהודעה שהתקבלה נמסר כי השב"כ אוסר את יציאת המשלחת לתחרות שתיערך בין ה-17 ל-24 באוקטובר.

   

  כזכור, המשלחת נתקלה בבעיות בהשגת ויזות לתחרות, ורק אחרי מאמצים ניכרים קיבלה אותן וערכה וסידורי אבטחה מקומיים. האליפות בעומאן מהווה את תחרות המטרה החשובה ביותר לכל הגולשים הבכירים בעולם, ותהיה מכרעת במאבק בין נמרוד משיח לשחר צוברי על הכרטיס לריו.

   

  נמרוד משיח ושחר צוברי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  נמרוד משיח ושחר צוברי(צילום: אורן אהרוני)

   

  יו"ר איגוד השייט גילי אמיר: "לא יעלה על הדעת שספורטאי הצמרת שלנו, המועמדים לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו ומהווים חלק מהצמרת העולמית, ייעדרו מאליפות העולם ולא ישתתפו בתחרות החשובה ביותר השנה. אי השתתפות הישראלים מהווה לטעמי פגיעה קשה בספורט ועלולה ליצור תקדימים.

   

  "עשינו כל מאמץ כדי שנבחרת ישראל תצא לאליפות העולם. דאגנו ליידע בעניין את כל הגורמים מבעוד מועד. אנו כרגע קרובים מאוד לרגע האמת ואני מקווה שיעשה דיון מיידי בנושא ויימצא פתרון ליציאת משלחת ישראל לעומאן". תגובת משרד התרבות והספורט תובא לכשתתקבל.

   

  משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה: "מכוח ייעודו של שירות הביטחון הכללי ותפקידיו, כפי שנקבעו בחוק שירות הביטחון הכללי ובהחלטות ממשלה אשר

  ניתנו מכוחו, אחראי השירות על אבטחת משלחות ממלכתיות של מדינת ישראל בחו"ל. לאור האמור לעיל, השוקעו ע"י שירות הביטחון הכללי מאמצים רבים על מנת לתאם סידורי אבטחה נאותים למשלחת השייט אשר ביקשה לצאת לעומאן. משלא צלחו ניסיונות אלה ולנוכח היעדר אישור של הרשויות בעומאן לצרף מאבטחים ישראלים למשלחת, נאלץ שירות הביטחון הכללי לעשות שימוש בסמכות שניתנה לו ע"י ממשלת ישראל ולאסור על יציאת המשלחת ליעדה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים