שתף קטע נבחר

שרה נתניהו ביקרה את אלמנת הנרצח ובנו: "יהודים נשחטים, להעניש את מי שצחק וירק"

רעיית ראש הממשלה ביקרה את אדל בנט ואת בנה נתן שניצלו בפיגוע שבו נרצח אבי המשפחה אהרן וקראה למצות את הדין עם סוחרים בעיר העתיקה שהתעללו באדל, צחקו וירקו בפניה: "כל אחד מהם הוא הרוצח השפל ביותר שיכול להיות. אני מקווה שכולם יבואו על עונשם. לא מאחלת ככה לאף אדם ולא לאף בעל חיים"

 

 

שרה נתניהו ליד מיטת נתן בנט (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
שרה נתניהו ליד מיטת נתן בנט(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
 

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ביקרה היום (ג') בבית החולים הדסה עין כרם את אדל ונתן בנט, אלמנתו ובנו של אהרן בנט שנרצח במוצאי שבת בפיגוע בעיר העתיקה. "האכזריות פשוט בלתי ניתנת לתיאור. יש כאן שנאה עמוקה ורשע שאי אפשר לתאר ולדמיין. זה רצח, שחיטה".

 

נתניהו קראה למצות את הדין עם מי ש"התעלל בה וצעק עליה וצחק מול הפנים שלה ובעט בה וירק על אישה שאולי עומדת למות ובשניות אלו נרצח למוות הבעל שלה. כל אחד מהם הוא הרוצח השפל ביותר שיכול להיות. אני מקווה שכולם יבואו על עונשם, שהיא תתגבר ושיהודים לא יעמדו לשחיטה. לא מאחלת ככה לאף אדם ולא לאף בעל חיים". 

 

 
במהלך הביקור שיבחה נתניהו את אומץ לבה של אדל. "עשית מעשה הירואי ורצת לקרוא לעזרה, זה לא דבר שכל אחת הייתה מסוגלת לעשות". אדל סיפרה על אהרן בנט ז"ל, שהיה חייל, על לבו הטוב, על היותו דמות אהובה על ידי כולם. "הילדים יגדלו ואת תמעד תספרי להם עליו, תספרי להם מי היה האבא שלהם. ממך הם ישמעו עליו", אמרה לה נתניהו.
 
"אני לא יכולה לטפל כרגע בילדים שלי ומרגישה אשמה. אפילו לחבק או ללטף אני לא יכולה עם הפציעות", אמרה בנט, ונתניהו השיבה לה שהעיקר שהצילה אותם בתושייה רבה בארוע: "זה היה יכול להגמר הרבה יותר גרוע".

 

אביה של בנט סיפר לנתניהו שאהרון חתנו היה לו כבן ממש. רעייתו הוסיפה שהיא מקווה שלא יסתפקו רק בהריסת בתים אלא ינקטו צעדים קשים יותר: "אנחנו אנשי שלום. אנחנו משפחה שמאמינה בטוב ובאחדות, אבל אין עם מי לדבר. איבדתי אח לפני שנים ולא חלמתי שאתמודד שוב עם השכול בתוך משפחתי".
 
 (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
 

 

שרה נתניהו בביקור ניחומים בבית משפחת לביא  (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
שרה נתניהו בביקור ניחומים בבית משפחת לביא (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

משטרת ירושלים זימנה לחקירה סוחרים ועוברי אורח פלסטינים ששהו במקום הפיגוע. האלמנה אדל בנט סיפרה כי לא רק שהנוכחים לא סייעו לה, אלא קיללו אותה וירקו עליה בזמן שהסכין נעוצה בה. החשודים זוהו על פי זיהוי מצלמות האבטחה במקום ויחקרו על אי מניעת פשע. מלבד העמדה לדין פלילי נבחנת גם האפשרות להורות על סגירת החנויות של הסוחרים מבין החשודים.

 

הפיגוע התרחש בצומת הויה דולורוזה ורחוב הגיא, סמוך לשער האריות: מוהנד חלבי, תושב אל-בירה, דקר למוות את הרב נחמיה לביא ואת בנט ופצע את אדל ואת בנם הפעוט. הוא נורה למוות על ידי כוח משטרה שהגיע למקום.

 

ביום ראשון שיחזרה בנט את האירוע ממיטתה בבית החולים: "כשחזרנו מהכותל הרגשנו שמשהו לא בסדר. התחלנו ללכת מהר והמחבל דקר את בעלי. בעלי הוא איש חזק והוא נאבק מולו. בעלי נתן לו בוקס ונלחם איתו. ואז המחבל עזב את בעלי והתחיל לדקור אותי. אחר כך הוא חזר לבעלי ודקר אותו פעם אחר פעם. גם אני נאבקתי בו, ניסיתי לקחת לו את הסכין מהיד, ולא הצלחתי".

 

היא סיפרה שהרגישה שהיא עומדת להתמוטט וברגע האחרון רצה לעבר כוחות הביטחון: "אמרתי להם: 'אני פצועה ושם בעלי שנדקר ושני התינוקות שלי שהם לבד'. אז התמוטטתי".

 

האלמנה אמרה כי בעת ריצתה שמעה קללות: "ירקו עליי ואחר החטיף סטירה, ובזמן שהסכין הייתה עליי. ניגשתי לאיזה ערבי אחד ואמרתי לו 'אני אשלם לך גם מיליון שקל, בוא תיקח את הילדים ותרוץ איתי'. הוא התחיל לצחוק עליי ואמר לי 'תמותי'. הם ראו שהיינו עם שתי עגלות תינוק".

 

הבוקר התייחס לנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מבקש גם לטפל באותם סוחרים, באותם פלסטינים שהיו שם בנתיב, כשרצה אישה יהודייה דקורה ומדממת והם יורקים עליה ובועטים בה".

 

מבית החולים הדסה המשיכה שרה נתניהו לבית אל, לניחום אבלים בבית משפחתו של נחמיה לביא ז"ל שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה. נתניהו שמעה על נחמיה מנטע אלמנתו: "נחמיה היה אדם גדול ויוצא דופן, בעל תכונות נדירות ומסירות נפש. הפרידה קשה מנשוא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
שרה נתניהו מבקרת את נתן בנט
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים