שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   האוצר קנס חברות ביטוח ב-14 מיליון שקל
   שורת גופים מוסדיים נקנסה בידי הממונה על שוק ההון, בגין חריגות שהתגלו בביקורות שוטפות. בין השאר נקנסה חברת כלל בסכום של כ-7 מיליון שקל בגין חריגות בתחום שמאות ביטוח רכב, וחברת פסגות גמל ופנסיה נקנסה בכמיליון שקל בגין ליקויים בתחום מתן הלוואות לעמיתים

   הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, הטילה עיצומים כספיים על גופים מוסדיים, בסכום כולל של 14 מיליון שקל. העיצומים הוטלו בגין חריגות שהתגלו במהלך ביקורות שוטפות שביצע האגף.

    

   בין השאר נקנסה חברת כלל  בסכום של כ-7 מיליון שקל, בגין אי עמידה בהוראות חוזר שמאות ביטוח רכב (רכוש וצד ג'). בנוסף, מצאה הביקורת כי החברה שללה ממבוטחים לקבל הנחת השתתפות עצמית במוסך הסדר, מכיוון שבחרו בשמאי שאינו נמנה על רשימת שמאי החוץ של החברה. לכן, אגף שוק ההון חייב את החברה להשיב כספים למבוטחים שנשללה מהם הנחת השתתפות עצמית במוסך הסדר.

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
   (צילום: shutterstock)
    

   עוד נמצא כי החברה השתמשה בשירותיו של שמאי חוץ כדי שיבצע עבורה בקרות על שומות אחרות. איסור השימוש בשירותיו של שמאי חוץ לצרכי בקרה, נועד לצמצם את ניגוד העניינים ולמנוע מצב בו תהיה פגיעה בהחלטותיו של השמאי. בנוסף, מצאה הביקורת מקרים בהם סירבה חברת הביטוח לקבל את הכרעת השמאי, ולא פעלה בהליך ערעור כנדרש באמצעות שמאי מכריע.

    

   חברת כלל ביטוח וכלל פנסיה וגמל נקנסו בסכום של 3.5 מיליון שקל בגין אי עמידת החברות בהוראות בנושא העברת מידע ונתונים למסלקה הפנסיונית. בביקורת נמצא כי במספר רב של מקרים, החברות איחרו בהעברת מידע ללקוחותיה באמצעות המסלקה, בניגוד לזמן המענה הקבוע בהוראות הדין.

    

   חברת פסגות גמל ופנסיה נקנסה בסכום של כמיליון שקל בגין ליקויים שנמצאו בתחום מתן הלוואות לעמיתים. הליקויים הם בתחומי תמחור ההלוואות, מעקב אחריהן וניהולן השוטף.

    

   חברת איילון פנסיה וגמל נקנסה בסכום של 980 אלף שקל בגין אי תשלום ריבית פיגורים על איחור במשיכה. בביקורת חוזרת, נמצא כי החברה אינה משלמת את הפיצוי הנדרש בדין בגין איחור במועד להעברת כספי קופת גמל שנמשכו.

    

   הכשרה ביטוח נקנסה בסכום של 903 אלף שקל בגין דיווחים שגויים למאגר המידע הסטטיסטי בענף ביטוח רכב חובה. בנוסף, העיצום הוטל על אי יישום המלצות מבקר הפנים של החברה משנת 2011 לתיקון ליקויים, ועל המשך דיווחים שגויים למאגר המידע.

    

   ש. שלמה חברה לביטוח נקנסה בסכום של 700 אלף שקל בגין הפרות בתחום הממשל התאגידי, בין היתר בתחום פעילות הדירקטוריון וועדותיו.

    

   איי. די. איי חברה לביטוח נקנסה בסכום של 280 אלף שקל בגין אי עמידה בהוראות אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון לעניין נוסח ספח תיעוד שאלות ותשובות בעל הפוליסה, בענף ביטוח רכב חובה.

    

   מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את החלטת הפיקוח בעניין חוזר השמאים אך איננו מקבלים את עמדת הביקורת בנוגע למרבית הליקויים שנמצאו. נדגיש כי מדובר בביקורת שנערכה ביחס לשנים 2007-2013, עוד בטרם כניסתה של הנהלת החברה הנוכחית (למעט חודשי הביקורת האחרונים). בגין שנים אלה נמצאו מתוך מאוד אלפי תביעות, עשרות בודדות של ליקויים, כאשר רק שניים מהם בתקופת ההנהלה הנוכחית ובחודשי כהונתה הראשונים.

    

   "בנושא המסלקה הפנסיונית - הנושא פורסם כבר לפני קרוב לשנה וכפי שציינו אז, מדובר באיחור של ימים ספורים במתן מידע פנסיוני ללקוחות מעטים (מתוך כ-40 אלף פניות בחודשים הרלבנטיים), בעיקר בתקופת החגים, מבלי שנגרם נזק כספי כלשהו ללקוחות. תקלות אלו זוהו וטופלו מיידית על ידי כלל ביטוח עוד באותו מועד ונושא זה ממשיך להתנהל בסטנדרטים הגבוהים ביותר."

    

   עוד בערוץ הכסף שלי: כך תקראו את דו"ח הפנסיה השנתי. צפו 

   צילום: עופר מאיר, יוגב אטיאס וניר כהן

   צילום: עופר מאיר, יוגב אטיאס וניר כהן

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים