שתף קטע נבחר

בין החבלים והעצים: יום הולדת מסע ביער

לילדים שהגיעו לחגוג יום הולדת לנמרוד ואלעד נמסר שהרוח העיפה את כל הפריטים של החגיגה. ילדי הגן יצאו לטיול ביער לחפש את הדברים וגילו תחנות ופעילויות מהנות. כמה עולה התענוג ומה הוא מצריך מההורים?

כשההורים של אלעד ונמרוד חשבו איך לחגוג להם, הם החליטו לארגן פעילות חוויתית שילדי הגן לא ישכחו הרבה זמן. שני הילדים אוהבים טיולים בטבע ואוהבים לשחק ביחד בעיקר בחוץ ולכן היה ברור להם שזה יהיה הכיוון וללא מפעיל חיצוני - עם קצת יצרתיות ומחשבה התוצאה הייתה מעבר למצופה.

 

עוד בערוץ הורים:

מאיזה גיל ילדים יכולים להישאר לבד בבית?

עוזרים לילדים: 5 שיטות לשיפור הזיכרון

"אמא, למה את כועסת כל הזמן?"


מיכל קולנדר-קליינר, אמו של נמרוד, מספרת:

 

מי החוגגים?

"אלעד שבן ונמרוד קליינר, חברים בני חמש מקיבוץ דביר".

 

 (צילום: אילנה קולנדר) (צילום: אילנה קולנדר)
(צילום: אילנה קולנדר)

מה היה הקונספט?

"יום הולדת מסע ביער. יש לנו מאחורי הקיבוץ יער ונפגשנו שם בנקודה מסויימת. סיפרנו לילדים שהכנו את יום ההולדת בבוקר אך הרוח העיפה הכל ועכשיו עלינו לחפש את כל הדברים כדי שנוכל לחגוג. הלכנו על השביל, תוך שאנחנו אומרים לילדים לחפש דברים שקשורים ליום הולדת. עברנו בתחנות שונות, ובכל תחנה היה עליהם להשיג משהו אחר.

 

"בתחנה הראשונה היו נרות בתוך מבוך חבלים, עליהם היה להיכנס למבוך ולהוציא נרות. בתחנה השנייה היו שקיות הפתעה שנתקעו על העץ. כל ילד עלה על נדנדה, ושאר הילדים הרימו את הנדנדה עד שהגיעו לשקית ההפתעה.

 

 (צילום: אילנה קולנדר) (צילום: אילנה קולנדר)
(צילום: אילנה קולנדר)

,לאחר מכן היה על הילדים לבצע הליכת זיקית על מנת להשיג מרשמלו למדורה ולבסוף הם חיפשו את העוגה עם מפה שהחבאנו. לאחר שמצאו את העוגה הילדים אספו קרשים ועצים לעגלה וסחבו ביחד עד למקום המדורה. כאשר הם סיימו לאסוף הכל עשינו מדורה עם תפוחי אדמה ונקניקיות, וכמובן מרשמלו שהם מצאו".

 

 (צילום: אילנה קולנדר) (צילום: אילנה קולנדר)
(צילום: אילנה קולנדר)

של מי היה הרעיון ואיך הוא עלה?

"הרבה זמן הילדים ביקשו לצאת למסע ביער. ימי ההולדת שלהם התקרבו ולכן חשבנו האמהות לשלב את הפעילות ואז עלה הרעיון של "התפזרה לנו יום ההולדת".

 

איך הילדים וההורים הגיבו?

"כולם מאוד התלהבו מהרעיון יוצא הדופן. ההורים התלהבו מכך שנדרשה מינימום השקעה והילדים חוו מקסימום הנאה".

 

לפייסבוק הורים כבר הצטרפתם? היכנסו עכשיו

 

האם נדרשו הכנות מיוחדות?

"היינו צריכים להכין את התחנות. את הציוד לתחנות (חבלים, קרש) השגנו מכל מיני מקומות, חלק מתנועת הנוער בקיבוץ, חלק משכנים ומעט מאוד היינו צריכים לקנות, ובבוקר של יום ההולדת הגענו ההורים לבנות את התחנות".

 

 (צילום: אילנה קולנדר) (צילום: אילנה קולנדר)
(צילום: אילנה קולנדר)

מה התכנון ליום ההולדת בשנה הבאה?

"קשה להגיד כיוון שתחומי העניין של הילדים משתנה כל הזמן. מה שבטוח, גם שנה הבאה ניקח משהו שהילדים אוהבים ונפתח אותו. שנה הבאה הם יהיו גם קצת יותר גדולים ואולי אפילו ירצו להשתתף בבניית ההפעלה".

 

האם היו קשיים במהלך התכנון או במהלך החגיגה?

"למרות חששות רבות לא היו תקלות כלל. חששנו שאולי הבנות פחות יתלהבו וישתפו פעולה כיוון שזה יותר 'פעילות של בנים', אך גם הן נהנו מאוד. עוד חששנו שיהיה לילדים קשה להמתין בסבלנות לתורם בכל תחנה אך הם עודדו אחד את השני ונהנו גם לצפות".

 

מה היה הדבר הכי כיף?

"לנו ההורים היה כיף שעלות יום ההולדת הייתה כמעט אפסית, עיקר ההוצאה הייתה על האוכל בסוף. כל הילדים חזרו בעננים ולא הפסיקו לדבר על זה שבוע, וזה היה שווה הכל".

 

מה העלות של כל הפעילות?

"600 שקלים"

 

טיפים להורים שרוצים לחגוג באותו אופן

"גם למי שלא יצירתי או שלא מגיע מרקע של תנועת נוער, הכל ניתן למצוא באינטרנט ולבנות לבד. בנוסף העובדה שעשינו את זה לשני ילדים והיינו ארבעה הורים עזרה מאוד גם בתכנון וגם בביצוע".

 

מחפשים עוד רעיון ליום הולדת? רז עמיאל חגגה יום הולדת בערב עם עששיות. צפו בסרטון:

 

חגגתם לילדים בצורה מיוחדת? רוצים להופיע במדור? כתבו לנו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילנה קולנדר
הכל ניתן למצוא באינטרנט ולבנות לבד
צילום: אילנה קולנדר
מומלצים