שתף קטע נבחר

הרצוג בעיר העתיקה: "זו ממשלת פייסבוק"

יו"ר האופוזיציה סייר היום בעיר העתיקה בעקבות גל הטרור, ותקף את הממשלה: "ראש הממשלה משך זמן ולא הרחיק את הקיצונים"

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג סייר היום (ה') בעיר העתיקה לנוכח גל פיגועי הטרור, ותקף את הממשלה במילים חריפות: "זו ממשלת פייסבוק שמברברת במקום לעשות".  

הרצוג סייר בעיר העתיקה והגיע לכותל  (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
הרצוג סייר בעיר העתיקה והגיע לכותל (צילום: אלי מנדלבאום)
 

לדבריו, "הכתובת הייתה מזמן על הקיר. ראש הממשלה חיכה וחיכה ומשך זמן ולא דאג להרחיק את הקיצונים מהאזור בזמן. הפוליטיקאים שעלו על הר הבית הבעירו שטח שאסור היה להבעיר. אני אדע לטפל במצב בצורה טובה בהרבה. זו ממשלה שמברברת את עצמה לדעת ולא מצליחה לשלוט בשום דבר חוץ מדפי הפייסבוק של חבריה".

 

ח"כ ציפי לבני, שסיירה אף היא בעיר העתיקה, אמרה כי "הקריאות לנשיאת נשק הן אובדן שליטה של הממשלה - ויובילו לאנרכיה מוחלטת". לדבריה, "נתניהו צריך לגלות אומץ ולהודיע שכפי שח"כים לא עולים להר הבית עד להודעה חדשה - לא בונים ביו"ש עד להודעה חדשה. לא רק עבור האמריקנים, אלא בשביל הביטחון הישראלי".

 

היא קראה לממשלה "לקחת לידיה את השליטה בחזרה במצב ולהתוות את דרך היציאה ממנו. ההחלטה לאסור על עליית פרובוקטורים להר הבית נכונה, וחבל שההנחיה באה רק שנה לאחר שהבטיח לירדנים לעשות זאת".

 

גם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הגיע לסיור לאורך רחוב הגיא בירושלים, יחד עם הח"כים מיקי לוי ואלעזר שטרן. "במקום לנהל מדיניות, יש לנו ממשלה שכל הזמן מספרת לנו מה הבעיות", אמר לפיד. "התפקיד של מנהיגות ישראלית היא להציע פתרונות".

 

עם זאת, לפיד הביע תמיכה בהחלטת ראש הממשלה לא לאפשר עלייה של שרים וחברי כנסת להר הבית: "ההחלטה לא להיכנס לשום הרפתקאות עכשיו בתוך מצב נפיץ היא החלטה נכונה ואחראית. היות ושריו וחברי הכנסת מהקואליציה לא מגבים אותו, אז אנחנו מהאופוזיציה נגבה פעולות אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
ביקר בכותל
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים