שתף קטע נבחר

הלינץ' בערבי בנתניה: נעצרו 5 חשודים יהודים

מחקירת המשטרה עולה כי עשרות יהודים התארגנו ביום חמישי ברשתות החברתיות לתקוף ערבים וקבעו מי מביא איזה כלי נשק. שניים מקורבנותיהם נמלטו, אך אחד הותקף וחולץ על ידי השוטרים כשהוא פצוע וחבול

 

 

 

המשטרה עצרה היום (שבת) חמישה צעירים יהודים מנתניה בחשד למעורבות בתקיפות של ערבים בליל יום חמישי בנתניה ובביצוע לינץ'. לפי החשד, העצורים, וכמה אנשים נוספים שטרם נעצרו, התארגנו מראש באמצעות הרשתות החברתיות וקבעו להגיע לכיכר עצמאות כדי לפגוע בערבים.

 

במהלך התקרית תקפו עשרות יהודים שלושה ערבים בנתניה. במהלך התקיפה הצליחו שניים להימלט, אך קורבן שלישי, עבד ג'מל, הותקף באכזריות על ידי המון משולהב וניצל לאחר שכוח משטרה חילץ אותו מהמקום כשהוא חבול ופצוע. הוא פונה לבית חולים לנידאו לטיפול, ולמרות שהוא זה שהותקף הוא נאזק ועוכב לחקירה.

 

 

התוקפים ואנשים נוספים שהיו במקום קראו "מוות לערבים" ו"בנתניה מכסחים ערבים" במהלך התקיפה. אזרחים תיעדו את התקיפה באמצעות טלפונים ניידים והסרטונים הועלו לרשתות החברתיות.

 

בעקבות הארוע שזכה לגינויים רבים, גם מצדה של ראשת העיר מרים פיירברג שהבטיחה לארח את המותקפים בלשכתה, פתחה המשטרה בחקירה. עם זאת האירוע עדיין מוגדר מבחינה רשמית כ"תגרה". בנוסף לעצורים עיכבה המשטרה לחקירה עוד עשרה בני אדם.

 

במהלך החקירה נעצרו חמישה תושבי נתניה לחקירה ועוכבו 10. במהלך החקירה עלה כי כ-30 יהודים התארגנו וקבעו להגיע למקום כדי לתקוף ערבים. בהודעות ברשתות החברתיות סוכם מה כל אחד מביא איתו: סכין, גרזן שרשרת וכו'. לאחר התקיפה נמצא באחד הפחים באזור סכין ונבדק אם מי שהביא אותה הוא אחד מהתוקפים.

 

חמשת החשודים שנעצרו יובאו במוצאי שבת לבית משפט השלום בראשון לציון שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם להמשך חקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
עבד ג'מל, המותקף שנפצע בלינץ'
צילום: חסן שעלאן
מומלצים