שתף קטע נבחר

בנט באולפן ynet: "במגנומטר לא מרתיעים טרור"

על רקע המשך גל הטרור, אמר שר החינוך כי "כל עוד ההרתעה לא קיימת, כל העוצרים והסגרים לא יועילו". בנוסף הוא מתח ביקורת על יו"ר האופוזיציה הרצוג: "הרעיון שלו להטיל סגר על יהודה ושומרון משדר פחד". ח"כ לבני: קריאת יעלון לשאת נשק - חוסר אחריות

 

 

שר החינוך נפתלי בנט התראיין הבוקר (א') לאולפן ynet והתייחס לגל הטרור. "הרעיון של יצחק הרצוג להטיל סגר על יהודה ושומרון הוא לא מוצלח", אמר יו"ר הבית היהודי שתקף את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. "זה משדר פחד. מה תעשה בירושלים שזה לב העניין? לא זו הדרך. דרושה דרך של עוצמה ולא דרך של גדרות".

 

גל טרור - כתבות אחרונות:

 

לדבריו, "עוצר משדר פחדנות. אני נגד עוצר". הוא הוסיף וטען: "במגנומטר לא מרתיעים טרור. הרתעה זה מעין כיפת ברזל בלתי נראית. כל עוד ההרתעה לא קיימת, כל העוצרים והסגרים לא יועילו".

 

על הקריאה של נתניהו להרחיב את הממשלה אמר בנט: "קווי היסוד של הממשלה אינם כוללים מדינה פלסטינית. אם הרצוג מוכן לאמץ קו זה – הוא מוזמן להיכנס לממשלה. אם ישונה סעיף זה, לא נהיה שנייה אחת בתוך הממשלה".

 

 

 

מגנומטר בירושלים. כך לא מרתיעים טרור (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מגנומטר בירושלים. כך לא מרתיעים טרור(צילום: EPA)

 

 

הרצוג ובנט. משדר פחד (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
הרצוג ובנט. משדר פחד(צילום: ששון תירם)

 

 

פיגוע התופת במחסום א-זעים, הבוקר:

 

בנט הוסיף והודה כי אי-אפשר לסכל את כל הטרור: "האם אנחנו יכולים להביא לאפס אירועים? לא. אבל השינויים שאנחנו מביאים לממשלה, אני מעריך שיביאו לשינוי".

 

יו"ר הבית היהודי שב ותקף גם את יו"ר הרשות הפלסטינית. "בוודאי שאבו מאזן מסית תקופה ארוכה גם בנאומיו שהר הבית בסכנה", אמר בנט. "בנוסף אליו גם התנועה האיסלאמית מסיתים וגם ח"כים ערבים. יש לטפל במוקדי ההסתה ולשנות את התמריצים של המחבלים הבודדים. אם מחבל יידע שבית משפחתו ייהרס וישללו לה קצבאות, אולי לא יהיה כדאי להפוך לשהיד".

 

שר החינוך הדגיש: "דין רחוב הגיא בירושלים כדין אבן גבירול בתל אביב. ברחוב הגיא אין אכיפה של חוקי עזר עירוניים, ולא מעמידים לדין על הפרות. יש לממש את כל החוק והריבונות במזרח ירושלים. ברגע שזה יקרה, זה יקרין על כל ישראל ויירגע".

 

באולפן התראיינה גם ח"כ ציפי לבני, והיא אמרה: "אנחנו נותנים גיבוי למערכות הביטחון, אבל הוספת פלוגות לא תוסיף ביטחון לאורך זמן ויספק הגנה".

 

- מדובר באביב פלסטיני? 

"אני רואה את תחילת הסימנים שלו. אנחנו בוודאי חייבים את שיתוף פעולה הביטחוני. צריך לרתום את העולם, להפסיק את הבנייה בהתנחלויות ולהתחייב למה שאמרת באו"ם – פתרון שתי המדינות. ישראל צריכה להסתכל על דברים שקורים מתחת לפני השטח. אני מצפה מההנהגה הישראלית לקחת אחריות, לומר את האמת. נתניהו צריך להתנער מצורכי ההישרדות הפוליטיים שלו". לדבריה, הקריאה של שר ביטחון אתמול לבעלי רישיון לשאת נשק היא הסרת אחריות.

 

לגבי התנועה האיסלאמית, שלה מייחסים חלק בהסתה שהובילה לאירועים האחרונים, ציינה ח"כ לבני כי גם לדעתה יש להוציא אותה מחוץ לחוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
השר נפתלי בנט
צילום: ששון תירם
מומלצים