שתף קטע נבחר

חוששים לילדים: מי אחראי לאבטחה בגנים?

הורים שמבקשים לאבטח את מוסדות החינוך של ילדיהם נתקלים בתשובות מבלבלות. בעירייה רוצים לעזור, אבל אין תקציב, במשטרה חושבים שצריך - אבל מגלגלים אחריות. בכמה גנים שוכרים ההורים מאבטחים, אבל פנייה למשרד החינוך בעניין מגלה כי אוסרים לעשות זאת בשם עיקרון השוויון

 

 

הורים רבים חוששים נוכח המצב הביטחוני, בשל העדר אבטחה באשכולות גנים שבהם לומדים ילדיהם. אך עיריות רבות ברחבי הארץ הודיעו כי לא יאפשרו להציב מאבטח פרטי. בעיריית חולון למשל, ממליצים לוועד ההורים העירוני להפעיל הורים מתנדבים בתורנות שמירה.

 

"הרשויות המקומיות הן הגוף המבצע את האבטחה על פי החלטת המשטרה", אמרו בעיריית חולון והוסיפו: "משרד החינוך אינו מאשר שכירת אבטחה פרטית. אגף הביטחון בעירייה מתגבר את הסיורים של הקב"טים בכל רחבי העיר".

 

הורים בצפון תל אביב שכרו מאבטח מחברה פרטית בשל העובדה שהגן ממוקם ליד אתר בנייה. בעיריית תל אביב-יפו מסרו: "אבטחת מוסדות החינוך הינה באחריות משטרת ישראל. כרגע אין כל הנחייה מיוחדת לתגבור מוסדות החינוך לרבות גני ילדים". עוד מסרו כי תוגברו סיורי כוחות האבטחה של הרשות המקומית הכוללים קב"טים וסיירי ביטחון עירוניים. "אין אישור להעסקת מאבטחים באופן פרטי על חשבון ההורים בשעות הלימודים הפורמליות", הבהירו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים