שתף קטע נבחר

דרעי: "איזה נשיא תענוג"

בירך על בחירתו של קצב בשידור רדיו. ככל הנראה: ביום שישי יבקש עורך דינו דיון חוזר בעליון

דרעי מברך על בחירתו של קצב לנשיאות. במסגרת שידור מיוחד שהגיש עם אורי זוהר בערוצי הרדיו החרדים שלשום (יום ג'), אמר דרעי על הנשיא החדש: "איזה נשיא תענוג, כל מילה שנייה, ברוך השם, כל משפט שני, מצטט פסוקים". בשידור הרדיו המיוחד הבטיח דרעי למאזינים כי את ראש השנה הקרוב יעשה בקבר רבי נחמן מברסלב שבאומן. "כשקיבלתי את גזר הדין", אמר בשידור, "שמעתי את התאריך י"ב אב (13.8, מועד כניסתו לכלא) אמרתי יא רבי, בניסן הייתי באומן והבטחתי לרבי נחמן שאני חוזר בראש השנה. הבטחתי לרבי נחמן ואתם תראו שבראש השנה הקרוב אני אהיה באומן".
על פי מקורבים לדרעי הוא לא חושב שנשיא המדינה, משה קצב, ייענה לזקן המקובלים, הרב כדורי, שביקש הבוקר חנינה ליו"ר ש"ס המורשע. זאת, בשל ההנחה כי קצב, בניגוד לפרס, לא יהיה מסוגל לעמוד בלחצי השמאל. דרעי, לדבריהם, גם אינו מעוניין בבקשת חנינה כיוון שזו תהווה הודאה בפשע.
עם פתיחת הליך הערעור בינואר אמר דרעי: "תרשמו לפניכם התחייבות בדם, לעולם לא אבקש חנינה, גם אם גדולי התורה יגזרו עלי כן, גם אם הרב גמליאל יהיה נשיא המדינה. כי חנינה זה להודות, ואני לעולם לא אודה בפשע שלא עשיתי". מאז חזר על הצהרות ברוח דומה מספר פעמים.
אמנם דרעי לא רוצה חנינה, אבל הוא מבין כי אווירה ציבורית שתדרוש חנינה תסייע לו בהליך האמיתי אותו הוא מקווה להשיג: הדיון החוזר, בו הוא מאמין כי יצליח להוכיח כי "הוא זכאי". ביום ו' הקרוב אמור עורך דינו, יגאל ארנון, להגיש את הבקשה לדיון חוזר לנשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק.

שיירת תמיכה

שיירת מחאה של תומכי דרעי עברה בשעות אחר הצהריים ברחובות צפון תל-אביב. עשרות מכוניות השתתפו בשיירה ונשאו דגלים שקראו "דרעי העם איתך" ושלטים המשווים בין גזר דינו של דרעי לבין ה"נזיפה הקלה" בויצמן. כלי הרכב נסעו באיטיות וגרמו לשיבושי תנועה. שיירת המחאה פגשה בנשיא החדש קצב באקראי ופעילי ש"ס הדביקו על מכוניתו של קצב סטיקרים המביעים תמיכה בדרעי, ושרו "חנינה, חנינה" ו"קצב מלך ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גילי כהן מגן
לא מבזבז זמן. כדורי וקצב
גילי כהן מגן
זום 77
מקיים הבטחות. דרעי
זום 77
דודו פריד
שיירת ש"ס
דודו פריד
מומלצים