שתף קטע נבחר

ההרוג בפיגוע נטמן: "עם ישראל זו המשפחה שלך"

אחרי שפורסם כי לאלון גובברג שנרצח בפיגוע האוטובוס בירושלים אין משפחה גדולה בארץ, הגיעו היום מאות להלווייתו. הרב: "איך אפשר להספיד אדם שלא מכירים? האויבים שלנו מחברים אותנו"

 

 

מאות אנשים הגיעו היום (ד') להלווייתו של אלון גובברג (51) שנרצח אתמול בפיגוע באוטובוס בירושלים. אתמול פורסם ברשתות החברתיות כי לגובברג כמעט ואין משפחה בארץ פרט לאמו המבוגרת ובני משפחה רחוקים, והציבור נקרא לחלוק לו כבוד אחרון.

 


ההלוויה של גובברג. "הוא היה אח שלנו" ()
ההלוויה של גובברג. "הוא היה אח שלנו"

אמו של גובברג הגיעה לבית העלמין מלווה בצוות רפואי ופרצה בזעקות שבר ליד קבר בנה. חלק מהמשתתפים הגיעו להלוויה עם דגלי ישראל. הרב גולן כהן ספד לגובברג ואמר: "איך אפשר להספיד אדם שלא מכירים? האויבים שלנו מחברים אותנו, ואנו, תושבי ארמון הנציב, מרגישים אחווה. אמרו לנו שאין לך משפחה, אבל האמת היא שיש לך משפחה - עם ישראל. משפחה גדולה וחזקה".

 

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

האוטובוס בשכונת ארמון הנציב לאחר הפיגוע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
האוטובוס בשכונת ארמון הנציב לאחר הפיגוע(צילום: AFP)

יוסף שכטר ממעלה אדומים שהגיע להלוויה אמר: "הגענו לישיבת חורב בירושלים ושמענו שיש הלוויה. שמענו שבן אדם נהרג, ולמרות שלא ראיתי את התמונה שלו ואני לא יודע את השם שלו – הגעתי לכאן כי עם ישראל נמצא עכשיו בצרה, ואנחנו צריכים להראות שאנחנו חיים ושארץ ישראל שלנו". חברו הוסיף: "הוא היה אח שלנו, למרות שלא הכרנו אותו. עם ישראל הוא כמו ספינה, ואם יש בה חור כל הספינה עלולה לטבוע. אם מישהו נרצח על ידי מחבלים זה פוגע קשה גם בי".

 

דגנית היא אחות בבית חולים שערי צדק שטיפלה בגובברג מיד אחרי שנפצע: "אני וחברותיי קיבלנו את אלון שהגיע במצב קשה, ולאחר טיפול נקבע מותו. הדקות והשעות נקפו ואף אחד לא בא לחפש אותו. לקח זמן עד שהוא זוהה על ידי המשטרה. החלטנו שמי שיכול יגיע להלוויה ונפרסם כדי שיגיעו אנשים. הגענו לפה ארבע אחיות מבית החולים

ואין לי מילים כשאני רואה את כמות האנשים. אני מודה לכל מי שהגיע לפה. יהיה רצון שזה ההרוג האחרון", אמרה דגנית בהלוויה.

 

הפיגוע באוטובוס היה אתמול בשעה ב-10:13, הראשון מתוך סדרת פיגועים שהיו בירושלים. המחבלים בהא עליאן (מזוהה עם תנועת פתח) ובילאל ראנם (פעיל חמאס) עלו על אוטובוס בקו 78 ברחוב עולי הגרדום בשכונת ארמון הנציב בעיר, פתחו באש לעבר הנוסעים ודקרו כמה מהם. התוצאה הייתה קשה: שניים נרצחו ושבעה נפצעו. מחבל אחד חוסל והשני נוטרל.

 

הנרצח השני בפיגוע בקו 78 הוא חביב חיים בן 78, תושב ארמון הנציב. בפיגוע נפצעו שבעה בני אדם. בין הפצועים נמצאת גם שושנה, רעייתו של חיים, שמורדמת ומונשמת במחלקה לטיפול נמרץ בשערי צדק. חביב חיים הותיר אחריו חמישה ילדים וכן נכדים. בני, האחיין של חיים, ספד לו: "אדם נפלא. הבוקר יצא חביב יחד עם רעייתו לקופת חולים ובדרך חזרה נרצח על-ידי בני עוולה ואשתו שושנה נפצעה קשה. היא כרגע בטיפול נמרץ לאחר הניתוח. כולנו תקווה שהיא תצא מהניתוח בשלום ותתחיל בשיקום. הם משפחה שקטה שעברה לפני כמה חודשים בית בארמון הנציב".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים