שתף קטע נבחר

דוד הנער המחבל ל-ynet: "לא גידלנו אותו לדקור"

לאחר שטענו כי הותקפו, דודו של אחמד מנאסרה, שביצע עם בן דודו את פיגוע הדקירה בפסגת זאב, לא מודה בפה מלא כי השניים ביצעו פיגוע, אך מגנה את המעשים. "אם הייתה לי אפשרות, הייתי מסביר לו שזה לא נכון", אמר דודו. על שקר ההוצאה להורג של אבו מאזן אמר: "כל טיפת דם היא הוצאה להורג"

 

מנאסרה בבית החולים אוכל ובמצב קל עד בינוני ()
מנאסרה בבית החולים אוכל ובמצב קל עד בינוני

אבו מאזן טען כי הוצא להורג, המשפחה טענה כי הילדים הותקפו בעצמם ולא דקרו, אבל כעת משפחתו של אחמד מנאסרה משנה כיוון: "אם הייתה לי אפשרות לדבר איתו, הייתי מסביר לו שזה לא נכון לעשות. לא גידלנו אותו לעשות דבר כזה". כך אומר ל-ynet דודם של חסן ואחמד מנאסרה שביצעו את פיגוע הדקירה בפסגת זאב.

 

אמש נאם אבו מאזן וטען כי אחמד מנאסרה "הוצא להורג" בידי שוטרים לאחר שיצא למסע דקירות עם בן דודו ופצע שניים, בן 13 ובן 21 באורח קשה. בן דודו נהרג, אך אחמד נותר בחיים והיום פורסמו תמונותיו בבית החולים הדסה עין כרם כשמצבו קל עד בינוני.

 

 
 

מנאסרה בבית החולים ()
מנאסרה בבית החולים

דודם של המחבלים. "הייתי מחנך אותו מחדש" (צילום: אליאור לוי) (צילום: אליאור לוי)
דודם של המחבלים. "הייתי מחנך אותו מחדש"(צילום: אליאור לוי)

עד כה משפחתו של מנאסרה מבית חנינא במזרח ירושלים שמרה על קו אחיד ואף טענה כי השניים הגיעו לפסגת זאב כדי לקנות דיסקים עד שהותקפו בעצמם. במשפחה עדיין לא מודים בפה מלא כי השניים ביצעו פיגוע, אך כעת הם כבר אינם נחרצים בדעתם כפי שהיו עד היום.

 

"אני מגנה את כל המעשים שמובילים אותנו למצב הזה", אומר דודם של השניים ל-ynet. "אנחנו לא גידלנו את הילד כך ולא חינכנו אותו שיילך לדקור. אם הייתה לי את האפשרות לדבר איתו, הייתי מחנך אותו מחדש".

 

הדוד אחמד התייחס לתיעוד שנחשף ובו נראים אחיינו ושותפו מבצעים את מסע הדקירות. "אני המום. אני לא מבין מה קרה ולא מצליח להבין (מהסרטון - א"ל) אם זה נכון שהיה לו סכין ביד ושהוא דקר".

 

עם זאת, המשפחה מבהירה כי היא אינה תומכת במעשה כזה. "אם זה אכן קרה, בסופו של דבר זו החלטה של הילד, אך יש לחץ ויש כאלה שמשפיעים בדרך לא ישירה על הילדים", אומר מנאסרה.

 

הדוד התייחס גם לסערה שקמה בעקבות טענות "ההוצאה להורג" של אבו מאזן, שקיבלה תפנית היום בהודעה שפרסם הנשיא הפלסטיני באנגלית ושם שונתה הגרסה ונכתב כי המחבל "נורה בדם קר". גם הטענה הזו היא שקרית משום שאחמד מנאסרה לא נורה אלא נוטרל במקלות.

 

הדוד לא מביע סלידה מדבריו של אבו מאזן אף שהופרכו. "כל קללה שהוא שמע, כל מכה שהוא קיבל, כל טיפת דם שירדה ממנו כשיש לידו צוות של מד"א שלא עוזר לו – כל אלה הם גם הוצאה להורג", מסביר הדוד. "אתה לא צריך להוציא את הנשמה כדי שתהיה כאן הוצאה להורג". לדבריו, הוא לא סבור שאבו מאזן משתמש באחמד כדי להבעיר את הלהבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמד מנאסרה בבית החולים חי ונושם
מומלצים