שתף קטע נבחר

פרשת מעונות רה"מ: סיידוף הושעה לעוד 4 חודשים

סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף הושעה בשל התארכות חקירת המשטרה בפרשת מעונות משפחת נתניהו. פרקליטו: "סיידוף קורבן על לא עוול בכפו". נציבות שירות המדינה שוקלת להשעות גם את יועצת נתניהו בכנסת שחשודה במרמה

פרסום ראשון: נציבות שירות המדינה החליטה לפני כמה ימים להשעות את עזרא סיידוף, סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה ומקורבם של בני הזוג נתניהו, למשך ארבעה חודשים נוספים של התארכות חקירת המשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה.

עדיין מושעה. סיידוף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עדיין מושעה. סיידוף(צילום: גיל יוחנן)

ההחלטה נשמרה בשקט ולא דווחה לתקשורת. גם פניית "ידיעות אחרונות" ו-ynet לנציבות שירות המדינה לקבלת תגובה רשמית לא נענתה. 

 

סיידוף נחשב לחשוד המרכזי בפרשה ונחקר שוב ושוב באזהרה. על הנציבות הופעלו לחצים שלא להשעות את סיידוף ואולם בהתייעצות עם המשטרה ועם הפרקליטות הוחלט כי לנוכח החשדות נגד סיידוף אין מנוס מהשעיה. בפועל, סיידוף מושעה מהתפקיד כבר מראשית חודש ספטמבר וכעת הוחלט להאריך את ההשעיה בעוד ארבעה חודשים, תקופה שבה ישתכר רק מחצית משכרו.

 

לפי הממצאים הכלולים בדו"ח מבקר המדינה, ולפי העדויות שמסרו מני נפתלי, גיא אליהו ועמנואל סרי שעבדו במעון ראש הממשלה - סיידוף היה האיש שאישר את כל ההוצאות החריגות במעונות בקיסריה ובירושלים.

 

על פי העדויות, הוא היה זה שיזם את ההתקשרות עם החשמלאי אבי פחימה בבית בקיסריה בניגוד להנחיה מפורשת של ועדת השלושה, והוא שאישר את הזמנת האוכל ממסעדות היוקרה בירושלים אף שעבדה מבשלת בבית ראש הממשלה. כמו כן, אליו פנו העובדים שביקשו לקבל החזרים כספיים לאחר שקנו מכיסם כדורים נגד צינון וארוחות לנתניהו ולרעייתו, אך כשאלה הגישו לו את הקבלות הם נדחו ונאלצו לספוג את ההוצאה מכיסם הפרטי.

 

פרקליטו של סיידוף, עו"ד גדי טל, מסר בתגובה: "לטעמנו מדובר בהחלטה שלא היה לה מקום. לוקחים משרת ציבור נאמן, שעומדת לו חזקת החפות, שנחקר ארוכות במשטרה ומסר תשובה לכל שאלה והופכים אותו לקורבן על לא עוול בכפו. פשוטו כמשמעו. אין בדעתו של מרשי להסכים להחלטה כזו והוא שוקל את צעדיו בעניין. לעצם עניין החקירה, אנו סמוכים ובטוחים שהפרקליטות תגיע למסקנה שהענין אינו ראוי להבשיל לכתב אישום".

 

נציבות שירות המדינה שוקלת להשעות גם את יועצת הכנסת של ראש הממשלה, פרח לרנר, שחשודה בעבירות של מרמה והפרת אמונים.

 

לרנר, המשמשת כיועצת של נתניהו לענייני חקיקה וכנסת מאז 2009, היא היועצת הוותיקה ביותר בלשכת נתניהו. בתחילת החודש היא נחקרה באזהרה בחשד שפעלה במסגרת תפקידה וקשריה לקידום עניינים הקשורים לעסקיו הפרטיים של בעלה, איש יחסי הציבור אבי לרנר.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עזרא סיידוף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים