שתף קטע נבחר

גן חדש לבדואית שגורשה: "נורה הבינה הכול"

אחרי שהורה בגן שבו למדה נורה אלקיעאן בת השלוש דרש להוציאה בשל היותה ערבייה, היא הועברה לגן הדו לשוני בבאר שבע. אביה חאמד: "קיבלו אותה בלב רחב, אני שמח לראות חיוך על פניה"

 

 

הוריה של נורה לוקחים אותה לגן החדש, הבוקר (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
הוריה של נורה לוקחים אותה לגן החדש, הבוקר(צילום: הרצל יוסף)

כמה ימים אחרי שהוריה של נורה אבו אלקיעאן בת השלוש מבאר שבע הוציאו אותה מהגן שבו למדה, הבוקר (יום שישי) היא החלה ללמוד בגן חדש. "נורה הייתה בהתחלה מעט מופתעת אבל אחרי כמה דקות נכנסה לעניינים. אני שמח לראות את החיוך על פניה", אמר אביה חאמד. נורה עברה לגן החדש לאחר שאחד ההורים בגן שבו למדה כתב בקבוצת הוואטסאפ כי יש לגרש אותה - מכיוון שהיא ערבייה. מאז המקרה נורה הייתה בביתה, עד שבגן הדו-לשוני בעיר פנו להוריה וביקשו לשלב את בתם במקום.

 

"אתמול בלילה הכנו אותה לקראת הגן החדש ודיברנו איתה", מספר חאמד. "בבוקר קמנו מוקדם והתארגנו. הם קיבלו אותנו בלב רחב, רק נכנסנו לחניה וכל הצוות של הגן קיבל אותנו בחיוך. הם אנשים נפלאים, לקחו את נורה, הכניסו אותה פנימה ושילבו אותה. נורה הבינה מה קורה, היא רואה מה קורה סביבה. יש לי ילדה כל כך חזקה שלא כל דבר משפיע עליה. יש לה תמימות של ילדה שרק רוצה לשחק ולצייר. איפה שלא תשים אותה היא תסתדר. היא אוהבת לשיר, לצייר ולצבוע".

 

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

נורה בגן החדש, היום."הצוות קיבל אותנו בחיוכים, הם נפלאים" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
נורה בגן החדש, היום."הצוות קיבל אותנו בחיוכים, הם נפלאים"(צילום: הרצל יוסף)
  

חאמד ביקש להודות לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' ולגורמי החינוך בעירייה, שסייעו ואפשרו להורים לקבל את ההחלטה הנכונה עבור בתם. "אני מאחל לבתי שרק תגדל על הערכים הנכונים של כבוד ואמון בין בני אדם. אני רוצה שהיא לא תגדל על דברים שליליים, שתדע שאנחנו חיים ונחיה יחד. אני מקווה שהיא לא תיתקל בעוד דברים שליליים".

 

"שתלמד בכפר, אין לה מקום במדינת היהודים"

ההורים של נורה החליטו להוציא אותה מהגן, אחרי שלפני כמה ימים כתב אחד ההורים בגן שבו למדה נורה: "הגיע הזמן לא לתת להם פרנסה, לא חינוך, כלום. שייסגרו וימותו ברעב בכפר שלהם. שתלמד בכפר, אין לה מקום במדינת היהודים.

 יאללה, לכו לסוריה, אוהבים אתכם שם, אסד מחכה. ולכל ההורים שיושבים בשקט ואני יודע שמסכימים איתי יש לי מילה אחת להגיד לכם, תתביישו!!!". במקביל להורה הזה, היו הורים אחרים בגן שהתנגדו לעמדתו וכתבו שילדה בת שלוש לא צריכה לסבול בגלל המצב הביטחוני בארץ.

 

אחרי פרסום הדברים אביה של נורה לא נותר חייב, והאשים בגזענות את ההורה שדרש לגרש את בתו מהגן. "הזדעזעתי לראות את זה, אני מתבייש", אמר חאמד אלקיעאן ל-ynet. "פשוט רעדתי כשקראתי את הדברים. ההורה ידע שיש ילדה ערבייה בגן, הוא דיבר עליה ספציפית. שלחתי את ההתכתבות לגננת, והיא אמרה שתטפל בזה. ציפיתי ששאר ההורים בגן מיד יגיבו, החלטתי שלא אשתוק. הבן אדם הזה המשיך עם הזוועה שלו. הוא רשם לי 'כלב ערבי, שיישרף לכם הכפר'. אנחנו אפילו לא מכירים. כתבתי לו שיתבייש והוא כותב לי 'מי אתה? אתה עבד של יהודים'. ביקשתי שיתנצל על דבריו אבל הוא פשוט כתב שאין לילדה שלי מקום במדינת היהודים. הבן אדם לא נרגע. אני לא מסוגל להבין אותו", אמר חאמד אחרי הפרסום בוואטסאפ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
נורה אלקיעאן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים