שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מפעל חיים בפרינג' ליעל יעקב

  "אשת מקצוע וירטואוזית ויוצרת חברתית ששואפת לתיקון באמצעות היצירה", אלה הם חלק מנימוקי הוועדה שבחרה להעניק פרס מפעל חיים לשחקנית יעל יעקב על פועלה בתחום הפרינג'

  פרס על מפעל חיים יוענק לשחקנית יעל יעקב גולדמן בטקס חלוקת פרסי "קיפוד הזהב", שמוענקים זו השנה ה-11 בתחום הפרינג'. הטקס ייערך ב-13 בנובמבר בתיאטרון נוצר בבת ים. חברי וועדת הפרס שכללה השנה את ניקו ניתאי, רינה ירושלמי, אמיר אוריין ושפרה מילשטיין, כתבו בנימוקיהם: "יעל יעקב מהווה דוגמא לנאבקים על המשכיותו של הפרינג' הישראלי וליוצרים המבקשים דרכי ביטוי עצמאיות, שאינם נכנעים או מרימים ידיים, יוצרים השואפים ליצירה חופשית".

   

  השופטים הוסיפו וכתבו כי דרכה היא שיעור חשוב ליוצרים.

  "אשת מקצוע וירטואוזית שיש בה התמדה ללא פשרות והתמסרות מלאה ליעודה כשחקנית וכיוצרת חברתית השואפת לתיקון באמצעות היצירה. היא מביאה לבמה יושרה, תרבות של עידון ועדינות מבע תוך יכולת להציג את הפנים המחוספסות של החיים. יש בה נפש יוצרת, יופי פנימי קורן ותמימות כובשת לב ומעל לכל אלו היא מאותן יחידות סגולה שהפגיעות שלהן היא הכוח הבימתי הבלתי ניתן לערעור שלהן".

   

  יעל יעקב גולדמן למדה בבית הספר הגבוה לדרמה בלונדון. החלה את דרכה בתיאטרון הבימה ושיחקה לצד ענקים בהם חנה רובינא, אהרן מסקין, שמעון פינקל ורפאל קלצ'קין. את ייעודה האמנותי מצאה בתיאטרון האלטרנטיבי ובמשך יותר משני עשורים שיחקה במסגרת "הבימה הקטנה" לצד ראובן דיין ויוסי סגל. לפני 25 שנה הצטרפה לתיאטרון הסמטה ביפו ושיחקה בהפקות מרכזיות כמו "עצמאות" ו"מלחמת טרויה לא תקום" עם הקמתו של אנסמבל תיאטרון "קרוב" מייסודו של ניקו ניתאי, הצטרפה לשורותיו והשתתפה בעשרות הצגות שהעלה עד כה. בימים אלה נמצאת יעקב גולדמן בחזרות על ההצגה "אי הבנה", מאת אלבר קאמי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אסף ברנר
  יעל יעקב. תמימות כובשת לב
  צילום: אסף ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים