שתף קטע נבחר

נדיר ומטריד: דאעש במתקפת סרטונים נגד ישראל

גל הטרור הפלסטיני הוביל לפרסום תקדימי של חמישה סרטוני תעמולה חריפים ומאיימים: "אל-אקצה נכבש ע"י היהודים, בני האדם השפלים ביותר. תפחידו אותם עם מכוניות תופת. אנחנו בדרך לירושלים"

 

רוח גבית לגל הטרור הפלסטיני מהארגון שמבעית את העולם: ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) פרסם הערב (יום א') חמישה סרטונים ובהם התייחסות ראשונה ומאיימת במיוחד לגל הטרור ולהסלמה בזירה הפלסטינית - "מסר ללוחמי הג'יהאד בירושלים". עד כה בשבועות האחרונים לא נרשמה התייחסות מצד דאעש לגל הטרור. חלק מהסרטונים הועלו ברשתות החברתיות תחת ההאשטאג: "שיסוף גרונותיהם של היהודים".

 

מסגד אל-אקצה, לפי הסרטון הראשון ממחוז נינווה שבצפון עיראק, "נכבש על ידי בני האדם השפלים ביותר - היהודים", שגם "זרעו בו הרס". התעמולה הקיצונית גורסת גם שהיהודים "רוצחים את הפלסטינים, עוצרים אותם, מענים אותם ומחללים את כבודם תוך שידור תמונות מגמתיות".

 

אנשי דאעש המופיעים בסרטונים ()
אנשי דאעש המופיעים בסרטונים

נתניהו ולצדו הכיתוב "החזירו את האימה ליהודים" ()
נתניהו ולצדו הכיתוב "החזירו את האימה ליהודים"

הקריין בסרטון הסביר: "בתוך כל זה נשלפו הסכינים והפגיונות כדי שתהיה להם רוויה מהדם (של היהודים). תגובה כנגד תגובה ומידה כנגד מידה. זו הדרך של צאצאיו של סלאח א-דין - ג'יהאד למען אללה. האדמה תחת רגליהם של היהודים תהפוך להר געש. הדם שלהם יזרום וחלקי גופותיהם יופצו לכל עבר".

 

לאחר מכן שודרו מעין ראיונות עם תושבי "המדינה האיסלאמית" במחוז נינווה שבירכו בחום על גל הטרור. "המסר שלי ללוחמי הג'יהאד בירושלים – אני מברך אתכם על הג'יהאד נגד היהודים העושקים", אמר אחד מהם. "אנחנו ממליצים לכם להתכונן במישור החומרי והמורלי כדי שתטילו אימים על היהודים", הוא הוסיף, כשעל המסך תמונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בהמשך הסרטון קורא אותו לוחם: "תפחידו אותם באמצעות מכוניות תופת... תהפכו אותם לגופות רקובות וחלקי גופות שנפוצות לכל עבר". בהמשך איים: "דעו שחיילי האיסלאם נלחמים כאן בעיראק, בסוריה, בחורסאן, בקווקז ובמערב אפריקה, אבל העיניים שלהם מופנות לירושלים והם ייכנסו אליה בעזרת אללה".

 

הסתה נגד "יהודים עושקים" ()
הסתה נגד "יהודים עושקים"
 

מרואיין אחר הפציר בפלסטינים שלא לשים יהבם בפתח או בחמאס: "הם הוקמו כדי לקרוע אתכם ולפלג ביניכם. אין הבדל בין פתח לחמאס. כל אחד מהם פועל למען האינטרסים האישיים שלו בלבד. חלק מהם משת"פ של הצלבנים (המערב, ר"ק) וחלק אחר משת"פ של הספאווים (האיראנים, ר"ק)". הוא גם קרא להם לא להמתין למנהיגי מדינות ערב "העריצים, שסחרו בסוגיה הפלסטינית והפכו אותה לכלי כדי להשיג את האינטרסים שלהם".

 

סרטון נוסף שהופץ הערב במקביל נושא את הכותרת "ההבטחה מתקרבת" עם תמונה של מסגד אל-אקצה. איש דאעש בשם אבו נור אל-אנסארי מדבר בו וטוען כי חיילי "המדינה האיסלאמית" שנלחמים בסוריה ועיראק נוהרים לפלסטין. "המועד שלכם התקרב, עדת היהודים", אמר. בנוסף פורסם סרטון עם מסר דומה במחוז כרכוכ בעיראק תחת הכותרת "תפחידו את היהודים, אנשי ירושלים".

 

סרטון התעמולה הרביעי הגיע מדיר א-זור שבמזרח סוריה עם אותו מסר: "תחזירו את הפחד אל היהודים". איש הארגון פונה לפלסטינים: "למה אתם מחכים? שהארגונים האלה (חמאס וכולי, ר"ק) יפתחו בפניכם את המצבורים שלהם? תהיו זאבים בודדים שתוקפים את אויביו של אללה. תישאו מה שאתם יכולים מבחינת נשק ותרצחו אותם איפה שתמצאו אותם".

 

בתחילת הסרטון נראים חיילי צה"ל בוכים על רקע הלוויות ובסוף נכתב ומושמע המשפט הבא: "החזירו את הפחד ליהודים באמצעות פיצוץ, הצתה ודקירה". כן נראית בו ההוצאה להורג של תושב מזרח ירושלים שהואשם על ידי דאעש לפני כמה חודשים כי ריגל עבור המוסד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונת נתניהו מאחד הסרטונים
מומלצים