שתף קטע נבחר

נתניהו: אני בונה בהתנחלויות פחות מאולמרט, ברק ושרון

ראש הממשלה טען בנאומו בפני הקונגרס הציוני בירושלים כי אחד השקרים הפלסטיניים שתורמים לאלימות הוא הטענה שישראל בונה הרבה בהתנחלויות. "אולמרט, שרון וברק בנו יותר. בכהונה שלי ירד המספר ל-1,500 יחידות דיור בשנה"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו חושף היום (ג') כי במהלך כהונתו ישראל בונה בהתנחלויות הרבה פחות מאשר במהלך כהונתם של קודמיו בתפקיד אהוד אולמרט, אריאל שרון ואהוד ברק. נתניהו אמר את הדברים באירוע הפתיחה של כנס הקונגרס הציוני בבנייני האומה בירושלים. "אני מעלה את זה כי זה עולה שוב ושוב ושוב", אמר נתניהו. "הפלסטינים מוחים בגלל העלייה בבנייה - מצטער, זה לא נכון, ואני מציב את העובדות בחזית".

 

נתניהו הוסיף ופירט: "בכהונה הראשונה שלי בנינו בממוצע 3,000 יחידות בשנה באזור יהודה ושומרון. כשברק כיהן הוא בנה 5,000 יחידות, שרון בנה 1,900 יחידות ואולמרט בנה 1,700 יחידות דיור בממוצע בשנה. בהתחשב בנסיבות, בכהונות האחרונות שלי (החל משנת 2009 - י"פ) זה ירד ל-1,500 יחידות דיור בשנה בממוצע. אפשר לדון בסיבות לכך בפעם אחרת, אך העובדות הן עובדות. המספרים האלה מדויקים. אז במקום לראות עלייה בבנייה בהתנחלויות, הייתה למעשה ירידה".

 

בונה, אבל פחות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בונה, אבל פחות(צילום: AFP)
 

בנאומו מנה נתניהו כמה שקרים שלטענתו הפלסטינים מפיצים. "ישראל לא מנסה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית", אמר נתניהו, והדגיש כי ישראל לא מוציאה להורג פלסטינים ולא משתמשת בכוח עודף.

 

"היה לנו טרור כשהיה תהליך שלום", אמר נתניהו, "היה לנו טרור כשלא היה תהליך שלום, לפני שהייתה ישראל וכשהוקמה ישראל. הטרור נמצא בגלל שהטרוריסטים מתוסכלים בגלל שמדינת ישראל קיימת".

 

ראש הממשלה שב ותקף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "הוא מסית יום-יום ברשתות החברתיות", אמר נתניהו. "הוא אמר: 'אני מברך על כל דם שנשפך בירושלים'. הוא לא גינה אף לא אחת מ-30 התקיפות שקרו בישראל לאחרונה. לא שמעתי מילת גינוי. תפסיק לשקר ותפסיק להסית".

 

נתניהו סיכם ואמר כי ישראל עמדה בפני טרור פלסטיני במשך העשורים ותעמוד גם בזה. "כל ניסיון להגיע לשלום המבוסס על שקרים יתנגש בקיר המציאות במזרח התיכון", אמר ראש הממשלה. "זכות העם היהודי לחיות בביתו הלאומי. אין הגבלות מצדנו לכניסה למשא ומתן. הפלסטינים לא לוקחים אחריות על האלימות שהם יוצרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ראש הממשלה בנימין נתניהו, היום
צילום: AFP
מומלצים