שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמינאי נתן אור ירוק ל"הסכם הגרעין החלש"
  המנהיג הרוחני העליון של איראן שלח מכתב לנשיא רוחאני שבו קרא לאמץ את הסכם הגרעין בכפוף לתנאים מסוימים: "לא נוותר על מאגר האורניום המועשר או נשנה את ייעוד הכור למים כבדים באראק עד שייפתרו הסוגיות הצבאיות"
  המנהיג הרוחני העליון של איראן, אייתוללה עלי חמינאי, אישר את הסכם הגרעין שעליו חתמה ארצו עם שש המעצמות בווינה בחודש יולי, והורה ליישם אותו בכפוף לכמה תנאים. כך מסרה היום (יום ד') לשכתו של חמינאי.

   

  עוד כתבות מעניינות בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  במכתב ששלח לנשיא חסן רוחאני ושפורסם באתר האינטרנט שלו אמר חמינאי - האיש בעל המילה האחרונה ברפובליקה האיסלאמית - שארצות הברית והאיחוד האירופי צריכים להכריז באופן ברור על ביטול הסנקציות נגד איראן, והזהיר שלהסכם הגרעין יש כמה נקודות חולשה מבניות. 

   

  במשך תקופה ארוכה נמנע מהבעת התנגדות או תמיכה פומבית בהסכם הגרעין. חמינאי (צילום: AP) (צילום: AP)
  במשך תקופה ארוכה נמנע מהבעת התנגדות או תמיכה פומבית בהסכם הגרעין. חמינאי(צילום: AP)

  הכור למים כבדים באראק (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  הכור למים כבדים באראק(צילום: gettyimages)

  חמינאי קרא לממשלה האיראנית לעמוד על המשמר ואמר שאי אפשר לסמוך על ארצות הברית. עד פרסום מכתבו של חמינאי לרוחאני הוא סירב לתמוך או להתנגד בפומבי להסכם הגרעין שנחתם ביולי האחרון. ההסכם הושג בין איראן לבין ארה"ב, רוסיה, סין, צרפת, בריטניה וגרמניה, ואיראן התחייבה לעצור את תוכנית הגרעין שלה בתמורה להסרת הסנקציות הבינלאומיות שמכבידות עליה זה שנים רבות.

   

  לדברי חמינאי איראן לא תוותר על מאגר האורניום המועשר שלה או תשנה את ייעוד הכור למים כבדים באראק עד שייפתרו הסוגיות שנוגעות למתקניה הצבאיים עם הקהילה הבינלאומית.

   

  מעצמות המערב חושדות זה שנים רבות שאיראן פועלת להשגת נשק גרעיני ושתוכניתה הגרעינית אינה אזרחית באופייה אלא צבאית. טהרן מצדה טוענת שתוכנית הגרעין שלה שוחרת שלום ונועדה בין היתר לייצור תרופות וחשמל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  בעל המילה האחרונה באיראן. חמינאי
  צילום: AP
  מומלצים