שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

גם היום: יום זעם פלסטיני, כוננות בישראל

חמאס והג'יהאד האיסלאמי קראו ליום זעם. המשטרה תמשיך בהיערכות המיוחדת ובכוננות המוגברת שבה היא נמצאת מאז תחילת גל הטרור

שוטרים מסיירים בירושלים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
שוטרים מסיירים בירושלים(צילום: EPA)

 

בדומה לסופי השבוע האחרונים גם היום (ו') הכריזו פלגים פלסטינים על יום זעם, אולם הפעם נראה כי הקריאות פחות נחרצות מימי הזעם האחרונים שהוכרזו. מי שקראו ליום זעם הם חמאס והג'יהאד האיסלאמי, אך לא ברור מה יהיה היקפו משום שלא צפויות הלוויות של מחבלים הרוגים שיכולות ללבות את היצרים.

 

עם זאת, ההילולה שתתקיים בקבר רחל בסוף השבוע עשויה לגרום לצעירים מבית לחם וממחנה הפליטים אל-עאידה לנסות ולהתעמת עם הכוחות, כדי להתקרב למתחם ולחבל בחגיגות. בימי שישי בשבועיים האחרונים התקיימו הפגנות סוערות על גבול הגדר ברצועת עזה. העימותים שם עשויים להתקיים גם מחר, אולם לא ברור מה יהיה היקפם.

 

המשטרה תמשיך היום את ההיערכות המיוחדת שלה. מאז החל גל הטרור המשטרה נמצאת בכוננות מוגברת של פע"ם ג' (פעילות מבצעית) שמשמעותה, בין היתר, שהשוטרים עובדים במשמרות של 12 שעות. אלפי שוטרים יתפרשו גם מחר בצירים ובמוקדי הקהל. הדגש ימשיך להיות בירושלים ובערים המעורבות והתרחישים השונים כוללים פיגועים, הפרות סדר ועימותים בערים מעורבות.

 

ראש אג"ם, ניצב אהרון אקסול, אמר כי "משטרת ישראל ערוכה בכוננות מוגברת לכל התרחישים כולל פח"ע והפרות סדר. אין מידע קונקרטי אבל אנחנו מבצעים כל העת הערכות מצב ומוכנים לכל אפשרות".

 

בצה"ל תימשך גם היום הכוננות הגבוהה באוגדת איו"ש ובגבול רצועת עזה, על בסיס הכוחות הגזרתיים וגדודי התגבור שהוקפצו לשטח בחודש האחרון. משעות הבוקר תימשך פריסת הכוחות בצירים המרכזיים בגדה ובמוקדי החיכוך, בעיקר אחרי תפילות יום השישי במסגדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים