שתף קטע נבחר

מנהל בתי המשפט: ח"כ יוגב התיר דמו של שופט

השופט מיכאל שפיצר שיגר מכתב זועם ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בעקבות דבריו של ח"כ מוטי יוגב נגד השופט עוזי פוגלמן, שעליו אמר "שם את עצמו בצד של האויב". שפיצר קרא לאדלשטיין לפעול נגד יוגב: "הרחיק לכת באמירה קיצונית ומסיתה". ככל הנראה המכתב נשלח על דעת הנשיאה מרים נאור

 

 

 

מתקפה חריפה של מנהל בתי המשפט נגד חבר הכנסת מהבית היהודי: מנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר, שיגר היום (א') מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בקריאה לפעול נגד מה שהוא הגדיר הסתה של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שתקף את שופט בג"ץ עוזי פוגלמן על רקע הקפאת הריסת בתי המחבלים.

 

ככל הנראה, המכתב שוגר על דעתה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. "חבר הכנסת יוגב הרחיק לכת באמירה קיצונית ומסיתה כלפי שופט בישראל, אמירה שבימים אלו יש בה משום התרת דמו של השופט פוגלמן", כתב שפיצר במכתב לאדלשטיין.

 

ביום חמישי קבע בג"ץ להקפיא הריסה של בתי המחבלים שרצחו את בני הזוג איתם ונעמה הנקין, את מלאכי רוזנפלד ואת דני גונן. בתגובה תקף ח"כ יוגב את השופט פוגלמן שלקח את ההחלטה וכתב בפוסט בדף הפייסבוק שלו: "שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, בפסק דינו מהיום שעיכב הרס בתי מחבלי רוצחים, שם את עצמו בצד של האויב".

 

 

במכתב ששיגר שפיצר לאדלשטיין נכתב כי "אקדים ואומר שמערכת המשפט פתוחה לביקורת גם במקרים שבהם הביקורת מנוסחת באופן בוטה ופוגעני.

 

עם זאת, דבריו של יוגב מתווספים לאמירה קודמת שלו בדבר הצורך לעלות על בית המשפט העליון ב-D9. הם מביאים אותנו למסקנה שקיים חשש של ממש לעידוד מצדו של יוגב להרמת יד על בית המשפט העליון, שופטיו ומערכת המשפט כולה".

 

לח"כ יוגב לא הייתה זו המתקפה הראשונה על בג"ץ. ביולי האחרון, בתגובה להחלטה של השופטים לדחות עתירה שקראה למנוע את הריסת מתחם המריבה המכונה "בנייני דריינוף" בבית אל, אמר יוגב: "צריך להרים כף של טרקטור D9 על בג"ץ. למרות התב"ע בתוקף והיתר הבנייה מדובר בשרלטנות של בג"ץ ובחוסר צדק. אנחנו כמערכת מחוקקת נדאג לרסן את השלטון המשפטי במדינה ואת הזנב שמכשכש בכלב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מוטי יוגב
צילום: ירון ברנר
מומלצים