שתף קטע נבחר

עימות במערכת המשפט: שקד נגד הצמרת המקצועית

שרת המשפטים זועמת לאחר שמנהל בתי המשפט שלח מכתב ליו"ר הכנסת שלא על דעתה, ככל הנראה בידיעת נשיאת העליון. היא צפויה לזמן אותו לבירור

שרת המשפטים איילת שקד זועמת על צמרת מערכת המשפט, לאחר שמנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר, שיגר אתמול (יום א') ללא ידיעתה ולא על דעתה מכתב זועם ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בעקבות דבריו של ח"כ מוטי יוגב נגד השופט עוזי פוגלמן. היא צפויה לזמן את השופט שפיצר לשיחת בירור.

 

השרה שקד ונשיאת ביהמ"ש העליון מרים נאור (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השרה שקד ונשיאת ביהמ"ש העליון מרים נאור(צילום: מוטי קמחי)

השופט מיכאל שפיצר (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות) (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)
השופט מיכאל שפיצר(צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)

 

השופט מיכאל שפיצר, מנהל בתי המשפט, שלח אתמול מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שבו קרא לפעול נגד מה שהוא הגדיר הסתה של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שתקף את שופט בג"ץ עוזי פוגלמן על רקע הקפאת הריסת בתי המחבלים. המכתב, שנשלח ככל הנראה בידיעת נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, עורר עימות בצמרת מערכת המשפט.

 

דברי ח"כ יוגב ()
דברי ח"כ יוגב

 

 

השרה שקד זעמה על כך שבתור הממונה הישירה של מנהל בתי המשפט (יחד עם נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור) היא קיבלה העתק של המכתב רק לאחר שנשלח, בעוד שעל פי סדרי מנהל תקינים, היא היתה צריכה לאשר את שליחת המכתב לדרג פוליטי. שקד מתכוונת לזמן את השופט שפיצר ולערוך עימו שיחת בירור. יועצת התקשורת של שרת המשפטים טל בנש סירבה אתמול להתייחס לדברים.

 

ביום חמישי החליט בג"ץ להקפיא את הריסת בתי המחבלים שרצחו את בני הזוג איתם ונעמה הנקין, את מלאכי רוזנפלד ואת דני גונן עד לדיון בעתירות בנושא. בתגובה תקף ח"כ יוגב את השופט פוגלמן שלקח את ההחלטה וכתב בפוסט בדף הפייסבוק שלו: "שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, בפסק דינו מהיום שעיכב הרס בתי מחבלי רוצחים, שם את עצמו בצד של האויב". השופט שפיצר טען במכתב כי "חבר הכנסת יוגב הרחיק לכת באמירה קיצונית ומסיתה כלפי שופט בישראל, אמירה שבימים אלו יש בה משום התרת דמו של השופט פוגלמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דור קדמי
שרת המשפטים שקד
צילום: דור קדמי
מומלצים