שתף קטע נבחר

חשד: 7 לוחמי הגדוד החרדי היכו פלסטינים

שלושה מחיילי "נצח יהודה" חשודים שהיכו פלסטיני שעצרו, וארבעה נוספים היכו במקרים אחרים. לטענתם השתמשו בכוח סביר ואף הסבירו שהעצור פצע את עצמו בנוכחותם

היכו פלסטינים ונשלחו למעצר: שבעה לוחמי הגדוד החרדי "נצח יהודה" עצורים בחשד שהיכו עצורים פלסטינים בפעילות מבצעית בגזרת ג'נין. שלושה מהם חשודים שלפני כשבועיים היכו מבוקש פלסטיני שהיה עצור בעבר בעוון עבירות טרור. ארבעה נוספים חשודים במקרי אלימות אחרים.

 

במצ"ח חושדים כי השלושה היכו את העצור בפניו בחדר השירותים בבסיס לאחר שנעצר, אולם הם טוענים להגנתם כי השתמשו בכוח סביר לאחר שהפלסטיני סירב בתוקף לצאת מהמקום. עוד טענו בחקירה כי החשוד הלם בעצמו בפניו ברצפת החדר, מה שהוביל לחבלות ולפציעות בפלג גופו העליון.

 

חקירת מצ"ח חשפה עדויות שלפיהן ארבעה לוחמים נוספים בגדוד היכו עצורים פלסטינים בשבועות האחרונים, וגם הם נעצרו. אחד משבעת העצורים שוחרר אתמול בהוראת בית הדין הצבאי למעצר פתוח בבסיס צה"ל בשל חולשת הראיות נגדו. חמישה אחרים טענו באמצעות ארגון "חוננו" כי הובטח להם ביחידה שהטיפול באירוע יישאר במסגרת הגדוד ללא מעורבות מצ"ח, מה שהוביל אותם לשתף פעולה עם המפקדים ולספר על אשר אירע.

 

עורכי הדין המייצגים את מרבית הלוחמים הם אהרון רוזה, חי הבר ואבי פינרסקי. עו"ד הבר אמר: "המחבל החליט להעליל על החיילים לאחר שנעצר. חיילים רבים שאינם החשודים מעידים שהוא זה שגרם לעצמו חבלות קשות בזמן המעצר". עו"ד פינרסקי הוסיף: "החשוד מכחיש את כל המיוחס לו, ובדיון הבא נבקש לשחררו".

 

גדוד החי"ר נצח יהודה הופעל לאורך מרבית שנותיו בגזרת ג'נין בלבד, מחשש לסירוב פקודה במקרים שבהם חיילים יצטרכו לפנות יהודים ממאחזים לא חוקיים בגזרות אחרות ביו"ש. בשנה האחרונה, בעקבות דרישה של לוחמים

ומפקדים זוטרים בגדוד שטענו כי הם נשחקים מפעילות קבועה באותה גזרה, עברו החיילים לראשונה לפעול בגזרת רמאללה. לוחמי הגדוד עלו לכותרות בחודש יוני האחרון כאשר תועדו מכים פלסטיני לעיני המצלמות ליד מחנה הפליטים ג'ילזון, בנוכחות מפקד הפלוגה שלהם, בטענה כי הפלסטיני ניסה לחטוף את נשקו של אחד החיילים. לאחרונה חזר הגדוד לפעול בגזרת ג'נין.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מלוחמי צה"ל. האירוע תוחקר על ידי מפקדי היחידה ונמצא כעת בחקירת מצ"ח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
חיילי הגדוד (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
מומלצים