שתף קטע נבחר

שקד: השופטים אינם אויבים, אך איש לא חסין מביקורת

שרת המשפטים מתייחסת לראשונה לדברים שהשמיע חבר מפלגתה מוטי יוגב נגד בית המשפט העליון לאחר הקפאת הליך הריסת בתי מחבלים. "נבחרי ציבור צריכים לשקול מילים בקפידה, אך אין גוף שחסין מביקורת"

תגובה ראשונה של שרת המשפטים למתקפות נגד מערכת המשפט: בדיון בכנסת על התקפות שרים נגד בית המשפט העליון התייחסה הערב (ד') השרה איילת שקד לנושא ואמרה: "בית המשפט ושופטיו אינם אויבים, אך אין גוף שחסין מביקורת".

 

דבריה של שקד מגיעים לאחר שבוע סוער שהחל לאחר ששופט בג"ץ עוזי פוגלמן הקפיא הריסת בתי מחבלים לאחר שהוגשו עתירות בנושא. החלטת פוגלמן הובילה את חבר מפלגתה של שקד בבית היהודי, ח"כ מוטי יוגב, לומר כי פוגלמן "שם את עצמו בצד של האויב".

השרה שקד (צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות" ) (צילום: אוהד צויגנברג
השרה שקד(צילום: אוהד צויגנברג "ידיעות אחרונות" )

בעקבות הדברים גם הוצבה אבטחה מוגברת על פוגלמן. הערב התייחסה שקד בכנסת לנושא ואמרה: "יש דרך להעביר את הביקורת. חייבים לשמור על גבולות שיח ראויים. במיוחד אנחנו כנבחרי ציבורי, שכל אמירה שלנו מועברת דרך מגבר לתעצומות גבוהות. אנחנו צריכים לשקול את מילותינו בקפידה ולדאוג שהשיח בינינו יהיה שיח

מפרה, בונה ומכבד".

 

עם זאת, אמרה שקד כי ביקורת חייבת להישמע. "במערכת הדמוקרטית התוססת איש לא חסין מביקורת ואין אף גוף שחסין מביקורת. אם חס וחלילה יש גוף שאין עליו ביקורת, אנחנו דואגים להחיל עליו ביקורת. לכן לא הממשלה, לא חברי הכנסת ולא שופטי בית המשפט העליון חסינים מביקורת".

 

לסיום אמרה שקד כי שום דבר ושום אימרה לא יפגעו בעצמאות השיפוטית של בית המשפט. לדבריה, יש הפרה בין האיזונים, אך אם רוצים לבצע שינוי יש לעשות זאת בשיח מכבד ברשות המחוקקת שהיא הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות השרה
שקד מגיבה
צילום: דוברות השרה
מומלצים