שתף קטע נבחר

ילדי פונדקאות ישראלים יוכלו לצאת מנפאל

לאחר ההחלטה הנפאלית לאסור פונדקאות של אזרחים זרים, ישראל הגיעה להסדר עם השלטונות שיאפשר ל-100 ילדים לזוגות ישראלים לטוס לארץ. כעת משרד החוץ צפוי להזהיר ישראלים מביצוע הליך פונדקאות בנפאל

כבר לא בני ערובה: ישראל ונפאל הגיעו להסדר דיפלומטי שיאפשר ל-100 ילדים לזוגות פונדקאים ישראלים לטוס לארץ. על פי ההסדר, כל התינוקות שנולדו עד 25 באוגוסט וכל התינוקות שיוולדו לנשים פונדקאיות שנכנסו להריון לפני 25 באוגוסט יקבלו אישור לצאת מהמדינה.

 

הזוגות נתקעו בנפאל לאחר שהשלטונות במדינה אסרו על ביצוע הליך פונדקאות של אזרחים זרים. מאז אותם הורים לא היו יכולים להמריא מנפאל ולשוב עם ילדיהם לישראל. 

 

ההסדר הושג בעקבות מגעים שקיים מנכ"ל משרד החוץ, ד"ר דורי גולד, ושגרירות ישראל בנפאל. עד כה נולדו כ-25 תינוקות שלא יכלו לצאת מהמדינה. עד חודש מאי הבא צפויים להיוולד עד 100 תינוקות ישראלים, שהיה חשש שלא יורשו לטוס לארץ.

 

ישראל דרשה מהנפאלים לאפשר לכל התינוקות שנולדו לנשים פונדקאיות שהרו לפני 25 באוגוסט לטוס לישראל, אך הנפאלים התחמקו מתשובה.

 

בשלבים מסויימים העניין הגיע לכדי משבר דיפלומטי בין המדינות. מנכ"ל משרד החוץ זימן את שגריר נפאל לשיחה קשה במשרד החוץ, שבה הבהיר כי מדובר בבני ערובה וישראל לא תעבור על כך לסדר היום.

 

גולד אף הזכיר את הסיוע הישראלי לנפאל בשעתה הקשה ברעידת האדמה ודרש מהנפאלים למצוא מיד פתרון למשבר. הוא אף הציע בשלב מסוים לטוס לקטמנדו.

 

על פי הסיכום עם הנפאלים, משרד החוץ צפוי לצאת באזהרת נסיעה לישראלים שלא לבצע להבא הליך פונדקאות בנפאל שכן הפונדקאות שם הינה בניגוד לחוק.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים