שתף קטע נבחר

התחזתה למחבלת: תושבת נצרת לא תואשם בביצוע פיגוע

הפרקליטות לא תגיש כתב אישום בגין ניסיון הפיגוע נגד אסראא עאבד שניסתה לדקור חייל בתחנה המרכזית בעפולה לפני שלושה שבועות. בשב"כ ובמשטרה העריכו שעאבד, בעלת עבר של בעיות נפשיות, ניסתה להתאבד ומצאה דרך מקורית. משפחתה: "בטוחים שהיא תשתחרר"

 

רגע הנטרול של אסראא בתחנה המרכזית. לא ניסתה לפגע ()
רגע הנטרול של אסראא בתחנה המרכזית. לא ניסתה לפגע

לפני שבועות תועד הרגע שבו אסראא עאבד מנצרת עמדה עם סכין בתחנה המרכזית בעפולה ונורתה לאחר שניסתה לדקור חייל. כעת מתברר שהיא לא תואשם בניסיון פיגוע: פרקליטות מחוז צפון לא תאשים את עאבד (30) בעבירה זו וכתב האישום נגדה יהיה פלילי ולא ביטחוני. בני משפחתה: "ידענו מהרגע הראשון שלא יאשימו את אסראא על תקן מחבלת".

 

הפרסום ב-mynet: המשטרה: ייתכן שהצעירה עם הסכין אינה מחבלת

 

בשב"כ ובמשטרה העריכו שעאבד לא ניסתה לפגע אלא ניסתה להתאבד, כפי שעשתה כמה פעמים בעבר וגם הפעם, רק בדרך מקורית. להערכתם, עם היסטוריה של בעיות נפשיות, החליטה עאבד לנצל את המצב הביטחוני ולהתאבד "בצורה הירואית".

 

בשב"כ ובמשטרה בחנו את הסרטונים וראו כי עאבד עמדה ליד בחור חרדי ולא ניסתה לדקור אותו. גורם בפרקליטות אמר שעדיין לא התקבלה החלטה בעניין כתב האישום נגד עאבד, אך העובדות מדברות בעד עצמן. הגורם ציין את העובדה שבפועל היא לא תקפה איש, למרות שהייתה יכולה לעשות זאת בדקות הראשונות של האירוע. היא רק אחזה בסכין וצעקה. בנוסף ציינו בפרקליטות כי היא סבלה בעבר מבעיות

נפשיות על רקע אישי ואף ניסתה להתאבד בעבר בקפיצה מבניין.  

 

בנוגע ללוחמי מג"ב שירו בעאבד, כנראה שהם לא יואשמו אך הם כנראה טעו בשיקול הדעת. במשטרה הופתעו לשמוע את הדברים, אבל אמרו כי עאבד אכן הביעה בחקירתה רצון למות ואף כעסה על כך שהחיילים שירו בה לא הרגו אותה.

 

בני משפחתה של עאבד אמרו הערב: "ידענו מהרגע הראשון שלא יאשימו את אסראא על תקן מחבלת. היא לא כזאת. כולנו מכירים אותה ועד כמה היא חכמה ואישה מוצלחת. בחיים היא לא חשבה לפגוע באחרים. חבל מאוד על הפרסומים שתיארו אותה כמחבלת. אנו בטוחים שהיא תשתחרר ותחזור לביתה עם הראש למעלה".

 

לעאבד ילדה בת 10 והיא פרודה מבעלה. חבריה של אסראא אמרו מיד לאחר המקרה כי היא למדה תואר ראשון בטכניון במעבדה רפואית, ובימים אלה היא לומדת במכינה להוראת ביולוגיה. "אני מכירה אותה טוב מאוד, היא בחיים לא חשבה שהיא תפגע לא ביהודים ולא בערבים", סיפרה חברה של עאבד, תושבת הצפון. "אני בטוחה שהיא לא ניסתה לפגוע בחייל כמו שטוענים. היא נורתה בדם קר. ראינו שהיא לא הייתה סכנה לאף אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים