שתף קטע נבחר

כתב היד נעלם: 20% מהנוער לא משתמש בעט

מחקר בבריטניה: חמישית מבני הנוער משתמשים בעט פעם בחודשיים לכל היותר, למחציתם אין דפי כתיבה. מ-2016: פינלנד תלמד הקלדה ולא כתב יד

האם כתב היד הולך ונעלם? ה"דיילי מירור" הבריטי מדווח היום (ה') כי מחקר שנערך בממלכה בקרב אלפי בני נוער בני 19-13, מצא שאחד מכל חמישה בני נוער משתמש בעט לכל היותר פעם אחת בחודשיים מחוץ לבית הספר, וכי ליותר ממחציתם אפילו אין דפי כתיבה בבית.

 

עוד סיפורים מרתקים בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

עוד חדשות בעולם :

 

המחקר מראה ש-50% מבני הנוער לא כתבו מעולם מכתב תודה קצרצר בכתב יד, 83% לא כתבו מכתב אהבה ו-25% מעולם לא השתמשו בכתב יד לברכה ליום ההולדת או לחג המולד.

 

מי שבכל זאת רוצה להתעודד לגבי עתידם של העט והעיפרון, ישמח לשמוע כי למרות הכול כתב יד עדיין מעורר רגשות חיוביים בקרב בני הנוער: 58% אמרו כי למכתב בכתב יד שהם מקבלים יש משמעות גדולה יותר עבורם מאשר מכתב מוקלד או הודעה מוקלדת.

עובר מהעולם. להתראות עט, שלום הקלדה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
עובר מהעולם. להתראות עט, שלום הקלדה(צילום: shutterstock)

אשתקד דווח כי החל מסתיו 2016, לימודי כתב היד המחובר והקליגרפיה במערכת החינוך של פינלנד לא יהיו עוד לימודי חובה. מינה הרמנן מלשכת החינוך הלאומית של פינלנד הסבירה שהקלדה הפכה רלוונטית יותר לחיי היום יום של הדור הצעיר, ולכן מוטב להשקיע בה.

 

לפי BBC, הדיווח על השינוי שעתיד להתחולל עורר תגובות מעורבות בפינלנד. בין השאר, הועלה החשש שמדיניות החינוך החדשה תפגע בילדים הבאים מרקע חלש ושאין להם מחשב בבית, או בבתי ספר שבהם אין די מחשבים.

 

חוקרים מזהים לאורך השנים התרחקות של הדורות הצעירים מכתב היד על רקע חדירת הטכנולוגיה לחייהם. מוקדם יותר בשנה שעברה דיווח העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" כי במחקר שבו השתתפו 2,000 מורים ותלמידים בבריטניה התברר כי הירידה באיכות

כתב היד של התלמידים, שהתרגלו להביע את רעיונותיהם באמצעות לחיצה על מקשי המקלדת, פוגעת משמעותית ביכולתם לבטא את עצמם ואף לזכות בציונים שלהם הם ראויים.

 

לפי העיתון הבריטי, 61% מהמורים מאמינים שבחמש השנים שקדמו למחקר חלה הידרדרות באיכות כתב היד של התלמידים, ו-64% מהמורים הודו שכתב יד בעייתי מאלץ אותם לתת לתלמידים ציון נמוך יותר מזה שאולי היו זכאים לו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הבשורה הטובה: כתב היד עדיין מרגש
צילום: shutterstock
מומלצים