שתף קטע נבחר

מגן אנושי מירי אסד: עלווים נכלאו בכלובים

לא רק דאעש: ארגון מורדים סורי כלא אנשים מעדתו של הנשיא בעשרות כלובים בפרברי דמשק כדי למנוע את הפצצת האזור על ידי המשטר

 

 

האכזריות של "המדינה האיסלאמית " (דאעש) שוברת כל פעם שיא חדש, אך נראה שאופן הפעולה של ארגון הטרור הסוני אינו בלעדי רק לו: ארגון "צבא האיסלאם", למשל, שנחשב דומיננטי מאוד במזרח דמשק ובפרבריה המזרחיים, פרסם ביממה האחרונה סרטון וידאו שמתעד אזרחים בני העדה העלווית, העדה של הנשיא הסורי בשאר אסד, כלואים בתוך כלובי ברזל ומובלים בטנדרים.

 

עוד כתבות מעניינות בדף הפייסבוק של דסק החוץ של ynet

 

ראש "מרכז המעקב הסורי אחר זכויות האדם", ראמי עבד א-רחמן, סיפר ש"צבא האיסלאם" פיזר את הכלובים בכמה אזורים בא-רווטה א-שרקיה, ובייחוד בעיר דומא שניצבת בתקופה האחרונה בפני תקיפות אינטנסיביות מצד המשטר הסורי.

 אחד מאנשי "צבא האיסלאם" אמר כי כליאת העלווים בכלובים נועדה "למנוע מכוחותיו של המשטר הסורי לתקוף את האזור". במלים אחרות: להשתמש בבני עדתו של אסד כמגנים אנושיים.

 

באסירים: קצין צבא עלווי

סוכנויות הידיעות דיווחו שארגון המורדים הסורי כלא בתוך עשרות כלובים גברים ונשים עלווים, בהם קצין צבא עלווי שנמצא בשבי "צבא האיסלאם" זה שלוש שנים. קצין זה הפציר בסרטון בפני אסד שלא להפציץ את אזרחי האזור.

 

נשים שנכלאו בתוך הכלובים תועדו בסרטון אומרות שהן מקוות שהפצצות המשטר הסורי באזור ייפסקו. "הכלובים יישארו מפוזרים עד שההפצצות יסתיימו בעיר. אנחנו נמות יחד", אמר אחד מפעילי "צבא האיסלאם".

 

לפני כשנתיים חטף "צבא האיסלאם", שבראשו עומד זהראן עלוש, מאות בני אדם, רובם אזרחים, מהעיירה עדרא. בחודשים האחרונים נקם הארגון בדאעש, שמנסה להשיג שליטה באזור דמשק, כשהוציא להורג כמה מאנשיו והם לבושים במדי אסיר כתומים הזכורים מסרטי ההוצאה להורג המפורסמים של דאעש.

 

העיר דומא שבפרברי דמשק הייתה עדה בחודשים האחרונים להפצצות והפגזות כבדות מצד המשטר הסורי. רק ביום שישי האחרון נהרגו עשרות בני אדם ומאות נפצעו בתקיפות של המשטר הסורי באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אל תפציצו אותנו". אחד מאסירי "צבא האיסלאם"
מומלצים