שתף קטע נבחר

חובות "אחד העם" של אנסקי: 6.5 מיליון

בקשת פירוק הוגשה למסעדת "אחד העם" המנוהלת בידי מיכל אנסקי, ונמצאת בבעלות פרטית של איש העסקים אמיר ברמלי. קבוצת רוביקון וקרן קלע שבבעלות ברמלי נמצאת בהליכי פירוק זמניים, והמפרק הזמני מבקש להשתלט גם על הנכסים האישיים שלו. על פי הבקשה: המסעדה חייבת 967 אלף שקל לספקים ו-240 אלף שקל לעובדים

חובת מסעדת "אחד העם" בת"א בניהולה של השפית מיכל אנסקי עומדים על 6.5 מיליון שקל. כך עולה מבקשה למינוי מפרק זמני למסעדה שהגיש היום (ב') עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק, מטלון, המשמש כמפרק הזמני של קבוצת רוביקון וקרן קלע שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי. קבוצת רוביקון וקרן קלע נמצאת בהליכי פירוק זמניים, והמפרק הזמני מבקש להשתלט גם על הנכסים האישיים שלו, בהם נכסי המסעדה, לנהל ולמכור אותם כדי להיפרע מהחובות.

 

מיכל אנסקי סוגרת את מסעדתה בנווה צדק

 

הבקשה הוגשה משום שברמלי הוא בעל השליטה בשרשור במסעדה. כלומר, הוא מחזיק בה באופן פרטי, ולא באמצעות רוביקון או קלע. עם זאת, ועל פי דו"ח ראשוני שהגיש אתמול חבר, למרות שברמלי מחזיק באופן פרטי בחברה הוזרמו אליה כספים של משקיעי רוביקון. הזרמות אלה יצרו חוב לכאורה כלפי רוביקון, ולכן עו"ד חבר מבקש להתמנות כמפרק זמני של המסעדה. על פי הדו"ח ברכישת המסעדה ושיפוצה הושקעו 3.5 מיליון שקל.

אחד העם אחד (צילום: יח"צ) (צילום: יח
אחד העם אחד(צילום: יח"צ)

מיכל אנסקי (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
מיכל אנסקי(צילום: ענת מוסברג)
 

על פי בקשת הפירוק שהוגשה למסעדה, חובותיה העיקריים של אחד העם מתחלקים כך: 967 אלף שקל לספקים, 240 אלף שקל לעובדים, 519 אלף שקל בגין דמי ניהול לרוביקון, ו-4.2 מיליון שקל חובות בגין הזרמות כספים שבוצעו מרוביקון.

 

במקביל, הגיש עו"ד חבר בקשות פירוק גם לבתי קפה שרוביקון הזרימה להם כספים, ונמצאים בבעלות פרטית של ברמלי. מדובר ב'אתנחתא דיזנגוף' שלה חובות של 1.8 מיליון שקל ו'אתנחתא הרצליה' שלה חובות של 1.3 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג
מיכל אנסקי
צילום: ענת מוסברג
מומלצים