שתף קטע נבחר

אושר סופית: עונשי מינימום למיידי אבנים

המאבק נגד מיידי האבנים הגיע לסיומו לאחר שהכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית הטלת עונשי מינימום של 4-2 שנות מאסר. במסגרת החוק יישללו הטבות מהורי ילד שהורשע בעבירה. השרה שקד: "חומה מבוצרת נגד הטרור"

עכשיו זה סופי: הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעתה של שרת המשפטים איילת שקד להטיל עונשי מינימום על מיידי אבנים. לפי החוק, מי שיוכח שהייתה לו כוונת פגיעה בעצם זריקת האבנים ירצה בין שנתיים לארבע שנות מאסר. החוק אושר ברוב של 51 תומכים מול 17 מתנגדים.

 

בנוסף, במסגרת החוק יישללו הטבות להוריו של ילד שהורשע בעבירות של יידוי אבנים מתוך מניע לאומני או בזיקה לפעילות טרור. במהלך תקופת מאסרו של הילד יישללו קצבאות ביטוח לאומי של הוריו כמו קצבת ילדים, תוספות עבור הילד לקצבת נכות, קצבת שארים ועוד.

 

החוק מאפשר גם הטלת קנסות, הוצאות משפט ופיצויים נגד הורי הילדים שהורשעו ונשלחו למאסר.

עונשי מינימום למיידי אבנים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עונשי מינימום למיידי אבנים(צילום: AFP)

"חומה מבוצרת נגד הטרור". שקד (צילום: דור קדמי) (צילום: דור קדמי)
"חומה מבוצרת נגד הטרור". שקד(צילום: דור קדמי)

מנתונים של פרקליטות מחוז ירושלים עולה כי מדי שנה מוגשים מאות כתבי אישום בגין אירועי התפרעויות ויידוי אבנים בקרב בני נוער, ובשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בעבירות אלה.

 

שרת המשפטים איילת שקד בירכה על אישור החוק. "גל הטרור הנוכחי, ובעיקר אינתיפאדת הקטינים, הציב למדינה אתגרים וקשיים רבים וחייב אותנו להפעיל יצירתיות ונחישות במטרה למגר את התופעה".

 

היא הוסיפה כי "חבילת החוקים שהצעתי מסייעת לנו ליצור חומה מבוצרת נגד הטרור, דואגת לענישה מוחמרת ומותאמת וכן מחייבת את ההורים ליטול אחריות ולשלם את המחיר למעשי ילדיהם".


פורסם לראשונה 02/11/2015 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
עונשי מינימום למיידי אבנים
צילום: AFP
מומלצים