שתף קטע נבחר

רוצחים בידיים: הכירולוגיה של האלימות

חושך ואור, טוב ורע, אכזריות וחמלה, שני צדדים של אותו מטבע. לפעמים יוצא לאנושות לחוות את הצד האפל של נפש האדם, בצורה של אנשים או מנהיגים שלוקחים את המונח "רוע" למקומות שלא הכרנו עד אז, כאילו שהגורל בחר במשחק ה"עץ או פלי" את הצד הכי שחור של המטבע

המאה ה-20 הביאה, למגינת לבנו, דוגמאות למכביר של אנשים כאלה שרמסו בעוברם את חייהם של אלפים ומיליוני אנשים, והשאירו את העולם כולו להתבוסס בדמו ולטבוע בדמעותיו.

 

והשאלה הנשאלת היא, כיצד אפשר היה לזהות את פוטנציאל ההרס באותם אנשים שהיו וכבר אינם, ויותר מכך, את פוטנציאל ההרס של אלה שעוד יבואו ושאולי נוכל, כאומה ואנושות למנוע את עלייתם. בעזרת מדע הכירולוגיה - אבחון אישיותי באמצעות תורת כף היד - ננסה לפענח את אישיותם של אנשים ומנהיגים ידועים לשימצה שחרבו עולמות בהינף יד במאה ה-20.

 

היטלר - ידיים של רוע ואלימות

בשנות ה-30 העיתונאי יוסף רנאלד, שהפך לכירולוג, השיג את הדפס של ידו של אדולף היטלר במלון בברלין. בשנת 1938 פרסם את ממצאיו בספרו "How to know people by their hands". אלה היו ימים של לפני מלחמת עולם השנייה, עוד טרם בוצעו כל הזוועות במלוא חומרתם.

 

תמונת כף ידו של היטלר מצמררת בנתונים שבה ומוכיחים  בצורה מובהקת את אופיו האלים ברמה הגורלית ביותר:

 

 

 1. הגבעות הגדולות מתחת לאצבע המורה ואצבע האמה והמפרקים התחתונים הנפוחים של אצבעות אלה מלמדים שהיטלר היה אדם אגוצנטרי, ארצי ביותר ובעל דחפים קמאיים, בעל נטיות לדכדוך עמוק על גבול הדיכאון והסגידה למשמעת ולארגון.
 2. קו הגורל הארוך והברור שמתחיל כמעט בשורש כף היד ומתנשא עד לגבעת שבתאי מתחת לאצבע האמה מלמד שהיטלר היה אדם מתוכנן, עם אידיולוגיה ברורה ומוסדרת שלא נולדה באקראי אלא קרמה עור וגידים מאוד מוקדם בחייו והייתה כחוט השני שליוותה אותו עד ליום מותו. התכנון , הארגון, והסגידה הכמעט דתית לרעיונותיו באות לידי ביטוי בקו הגורל שהולך כל הדרך אל אצבע האמה.
 3. אבל הנתונים הברורים ביותר לגורל אלים, אכזר וחסר רחמים ניתן לראות בצלבים שמסיימים את הקווים העיקריים ושמלמדים על מוות אלים ונטייה ברורה לאלימות בלתי מרוסנת. צלבים אלה שמופיעים יחדיו במספר קווים הוא נדיר ביותר ולא נתקלתי בהם בשום אדם חי או מת שחקרתי עד היום. ראשית, קו הגורל מתחיל בצלב קרוב לשורש כף היד, מה שמלמד על גורל טראגי מהרגע שהיטלר מתחיל לצייר במוחו את תכניותיו לעתיד בגיל צעיר. קו הגורל גם מסתיים בכוכב. כוכב באזור זה מלמד על נטייה לאלימות קשה וכאשר הכוכב נמצא בסיומו של קו הגורל הדבר מלמד על מוות אלים ביותר. נטייתו לאלימות גם מתגברת על ידי טבעת ונוס שבורה, שנמצאת מעל לקו הלב השבור גם כן, דבר שמלמד על בעיות רגשיות קשות, נטייה להתפרצויות זעם וחוסר שליטה עצמית.
 4. קו הראש מסתיים באי, מה שמלמד על אובדן השפיות או מחלה נפשית קשה. 
 5. באזור החיבור בין קו הראש לקו החיים יש אי שחור גדול שמלמד על נעורים קשים עם הרגשה של חוסר ערך, אשר השאירו את חותמם על המשך חייו. בתחילת קו החיים יש אזור שחור בגבעת מארס תחתונה שמלמד על ילדות שנחוותה בצורה אלימה, אלימות שהמשיכה לאורך החיים כולם.
 6. צלב נוסף, נדיר ביותר, נמצא בסוף קו החיים, והדבר מלמד על סוף חיים ומוות אלים ביותר.

 

ברצוני להבהיר שאף נתון שציינתי לכשעצמו לא הופך אדם לאלים, רוצח או פסיכופט, ורק השילוב של כל הנאמר הוא בבחינת פצצה מתקתקת, נדירה ביותר.

 

טד באנדי - ידיו של רוצח, אנס ונקרופיל

טד באנדי היה אחד הרוצחים הסדרתיים הידועים ביותר לשמצה בארה"ב בשנות ה-70 של המאה ה-20. הוא חטף, אנס ורצח (לאו דווקא בסדר הזה- לפעמים רצח ואז אנס את הגופות) מעל ל-30 נשים צעירות ברחבי ארצות הברית.

 

מה שהפתיע רבים אחרי מעצרו היה שמדובר באדם משכיל, חכם, שרמנטי ונאה, סטודנט למשפטים. כל אלה הסתירו בהצלחה רבה את אישיותו המעוותת ואת המסוכנות הרבה שלו, ואף אחד לא חשד שבאדם הזה מסתתר אחד הרוצחים האכזריים שידעה ארה"ב. אבל ידיו לא יכלו להסתיר את אופיו האלים ומהתבוננות בהדפס כף ידו שנלקחה על ידי ה- FBI באחד ממעצריו ניתן לראות בבירור שמדובר באישיות מעוותת עם חסכים רגשיים מסוכנים ביותר.

 

 

 1. הזרת שלו פונה בזווית חדה מאוד כלפי הקמיצה. הדבר מעיד על דרך התקשורת של טד באנדי. הזרת הארוכה מלמדת על כך שיש לו יכולת רטורית גבוהה מאוד והעקימות של הזרת מעידה שהוא לא ממש ישר בתקשורת שלו בלשון המעטה. תחמן, שקרן ומניפולטיבי לפי הצורך. 
 2. רמת האנרגיה שמשתקפת בעובי של קווי הלב והחיים מדברת על כך שמדובר באדם עם מטען רגשי ואנרגיה פיזית בלתי נדלית שמתועלת בצורה חסרת מעצורים. קו החיים שלו לא מתעכל לכיוון האגודל אלא ממשיך לכיוון שורש כף היד, מקום של דמיון ופנטזיה.
 3. הפיצול של קו הלב הכל כך גדול וחזק לכיוון קו הראש, מלמד שטד באנדי איבד אמון מוחלט במין הנשי, סובל מקנאות ואכזבה מאוד קשה. קו הלב המשורשר שלו מלמד שהיחסים הרגשיים שלו לוקים בחסר ועד גיל 40 לערך לא הצליח לייצב את עצמו רגשית.
 4. הנתון החמור ביותר, זה הפיצול בקו הראש שיוצר אי מאוד גדול דבר המלמד על עיוותי חשיבה מאוד חמורים שיוצרים עיוותי אישיות שדורשים טיפול תרופתי ברוב המקרים.
 5. העניין הוא, שכל המצב שלו לא ממש הזיזו לו. הקו שיוצא בצורה אופקית מאזור האגודל נקרא קו הנאמנות. והוא מלמד שטד באנדי היה נאמן לדרכו והיה שלם עם מעשיו בלי למצמץ. גם קו הגורל שממשיך בצורה ברורה וחדה עד אחרי גיל 30 מלמדים שהוא היה שלם עם דרכו הפסיכופטית ללא נקיפות מצפון, מה שהפך אותו לעוד יותר מסוכן.

 

סדאם חוסיין - חוסר ביטחון חולני

סדאם חוסיין, שליט עיראק לשעבר, שרצח במו ידיו עשרות ואולי אף מאות אנשים, לא היה בעל מאפיינים של מנהיג רגיל בעל כריזמה וביטחון עצמי. להיפך. האצבע המורה הקצרה שלו מלמדת שהיה בעל ביטחון עצמי נמוך עד כדי פחד רדיפה.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

 1. הגבעה הגדולה מתחת לאצבע המורה מלמדת שניסה לפצות על חוסר הביטחון הזה על ידי התנהלות אוטוריטרית, שאפתנות חסרת מעצורים ואי לקיחה בחשבון של דעות של אחרים.
 2. אצבע הקמיצה, שמגיעה עד לקצה האצבע האמצעית (האמה), מלמד שסדאם חוסיין היה כמהה להכרה, ורצה שיסגדו לו בגלל חוסר הביטחון שלו. אנשים בעלי אצבע קמיצה ארוכה כל כך הם אנשים שנוטים להמר ולקחת סיכונים לא מחושבים כדי להאדיר את עצמם ולקבל הכרה.
 3. צורת הקמיצה שנראית כמו מרית מלמדת שהוא אהב להיות אינדיווידואליסט ומקורי בכל מה שקשור להימורים שלו ולתכניות שרקם. הזרת הארוכה מלמדת שהיה אדם בעל יכולת תקשורתית ורטוריקה טובה.
 4. הגבעה ליד האגודל וקו הלב שמגיע עד אצבע האמה מלמדים שהיה אדם עם אנרגיות חייתיות, פיזי ומיני מאוד, שלא ממש התחשב ברגשות של אחרים אלא רצה לספק את דחפיו הפיזיים קודם כל.

 

כפי שכבר ציינתי למעלה, לא ניתן לייחס לאדם תכונות אישיותיות רק על סמך נתון אחד ויש צורך להצליב לפחות 3-4 נתונים תומכים בכף היד. כשניתן להצליב מספר נתונים שתומכים בממצא מסוים, אז ניתן לומר שיש לנו כאן אדם בעל אישיות מסוימת, ובמקרים שניתחנו, אנשים עם נטיות לאלימות, חסכים רגשיים, וחוסר אמפטיה לסביבה.

 

 • לאונרדו דניאל - כירולוג מוסמך (מאבחן על פי כפות הידיים), מומחה לשפת גוף, NLP, מאמן אישי ומאמן מוטיבציה בינלאומי   

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טד בנדי
צילום: gettyimages
אדולף היטלר
צילום: gettyimages
מומלצים