שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אוקטובר המדמם: 11 נרצחים, 620 פיגועים

נתונים שמפרסם שב"כ מעידים על התגברות הטרור בחודש שחלף. 10 ישראלים ואזרח זר שילמו בחייהם, 80 נפצעו. יהודים ביצעו ארבעה פיגועים. צפו בשידור חי מהתפרעויות של פלסטינים בסמוך לבית אל

  

 

 

 

11 נרצחים, 80 פצועים ו-620 פיגועים – זה המניין הכולל של נתוני גל הטרור לסיכום חודש אוקטובר שמפרסם היום (ד') שירות הביטחון הכללי. לפי הנתונים, בחודש החולף נרצחו בפיגועים באזור ירושלים, ביהודה ושומרון ובתוך שטחי הקו הירוק 11 ישראלים ואזרח זר אחד. בין הפצועים 36 ישראלים (18 אזרחים ו-18 אנשי כוחות הביטחון) שנפגעו באורח בינוני ויותר. ynet משדר בחי התפרעויות של פלסטינים בסמוך לבית אל.

 

מהנתונים עולה עוד כי ארבעה ישראלים נרצחו בפיגועי ירי, חמישה בפיגועי ירי ודקירה בירושלים ואחד בפיגוע דריסה. מנגד ציינו בשב"כ גם פיגועי טרור שבוצעו על ידי יהודים: שתי הצתות של כלי רכב פלסטיניים ושני פיגועי דקירה.
הנער המחבל שביצע את הפיגוע ברכבת הקלה (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
הנער המחבל שביצע את הפיגוע ברכבת הקלה(צילום: עפר מאיר)


מרבית הפיגועים: השלכת בקבוקי תבערה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מרבית הפיגועים: השלכת בקבוקי תבערה(צילום: רויטרס)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

מהתפלגות הפיגועים עולה כי 11 מהם התרחשו בגזרת רצועת עזה (לעומת ארבעה בספטמבר), 485 ביהודה ושומרון (151 בספטמבר), 117 בירושלים (68 בספטמבר), 7 בתחומי הקו הירוק (לעומת אפס בספטמבר).

 

הפיגועים שיצאו מרצועת עזה כללו חמישה מקרים של ירי רקטות (שבע רקטות בסך הכול), ארבעה מקרים של ירי צלפים, ירי של טיל נ"ט ומקרה אחד של השלכת בקבוק תבערה. הפיגועים באזור יהודה ושומרון וירושלים כללו 36 מקרים של דקירות, 23 מקרי ירי מנשק קל, 57 מקרים של השלכות מטען, שלושה פיגועי דריסה, פיצוץ בלון גז ו-482 מקרים של השלכת בקבוקי תבערה. בתחומי הקו הירוק התרחשו שישה פיגועי דקירה ומקרה אחד של ירי מנשק קל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מד"א
זירת הפיגוע ברכבת הקלה בירושלים
צילום: מד"א
מומלצים