שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  גם בבוסטון זוכרים את רבין
  הקונסוליה הישראלית בלונג איילנג ציינה 20 שנה לרצח ראש הממשלה בנוכחות חבר הקונגרס, ג’ו קנדי
  בבוקר שישי שעבר הקונסוליה הכללית של ישראל בניו-אנגלנד כיבדה את זכרונו ומורשתו של ראש ממשלת ישראל וזוכה פרס הנובל לשלום יצחק רבין. בחדר גדוש ובו למעלה ממאתיים משתתפים, נכחו נבחרי ציבור, מנהיגים קהילתיים ותלמידים ממספר בתי-ספר באזור דוגמת רש"י, JCDS, Beacon Academy. באירוע
  נכחו הקונסול הכללי של ניו-אינגלנד יהודה יעקב, חבר הקונגרס ג'ו קנדי השלישי, ברי שרג שהינו נשיא הפדרציה היהודית המקומית וכן משה ספדי, שהינו ארכיטקט מוזיאון יד-ושם והיה חבר קרוב של יצחק רבין.

   

  הקונסול הכללי, יהודה יעקב, בנאומו אמר שראש הממשלה המנוח היה "לוחם בשירות הביטחון, הדמוקרטיה, זכויות המיעוטים והשלום". לדבריו רבין חיבק את ה"הערכים המשותפים של אמריקאים ושל ישראלים". הקונסול הכללי הקדיש תעודת הוקרה לזוכים בתחרות חיבורים בנושא רבין מ- Beacon Academy, והקהל עמד ונשא תשואות לדור העתיד של יחסי ישראל-ארה"ב.

   

  חבר הקונגרס ג’ו קנדי והקונסול יהודה יעקב מעניקים תעודץ הצטיינות לזנוביה הוסטון ()
  חבר הקונגרס ג’ו קנדי והקונסול יהודה יעקב מעניקים תעודץ הצטיינות לזנוביה הוסטון

   

  חבר הקונגרס קנדי זכר את רבין כאייקון מיוחד של שלום. הוא לא היה קיצוני באידיאולוגיה, היה אדם שהעדיף בוטות על נימוס, פרגמטיות על פני תשוקות ואסטרטגיה על פני סנטימנטאליות, אך אולי דווקא תכונות אלו הן שאפשרו לו לעשות את מה שרבים אחרים לא הצליחו לעשות. ייתכן שבמקרים רבים שלום, המצריך אמונה, מחויבות ויכולת להגיע לפשרות, הינו לעיתים מטרה שקשה יותר להשיגה מאשר ניצחון במלחמה".

   

  בנוגע למצב הנוכחי בישראל, ברי שרג הצהיר ש"אלימות דתית היא בלתי נסבלת וכי יש להשיב את התקווה". הוא הוסיף כי ישראל לנצח תהיה בת-בריתה של ארה"ב.

   

  כחלק מהטקס, שהתקיים לציון עשרים שנה לרציחתו של יצחק רבין, הקונסול הכללי וחבר הקונגרס קנדי, הגישו תעודת הצטיינות לשנת 2015 לזנוביה הוסטון, מ- Beacon Academy, על החיבור שלה בנושא "מורשת לשינוי" שממנו היא ציטטה:

   

  "כמו יצחק רבין, גם לי ניתן אתגר בלתי צפוי. לא תכננתי להיות מנהיגה במסגרת בית הספר שלי, אך הבנתי שעליי לקחת את הצעד הראשון והחשוב ולאחד את הקהילה שלנו. רבין מלמד אותנו שכל אחד בשלב מסוים בחייו יכול להיות זה שישפיע על הקהילה הסובבת אותנו. הוא מלמד אותנו שלא משנה אם אתה ראש ממשלה, חייל, אם אתה מוסלמי או יהודי, תמיד תוכל להביא לשינוי".

   

  ספדי שיתף את הקהל במספר סיפורים אישיים שהדגישו את האופן שבו תפס יצחק רבין את חייו המקצועיים והאישיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים