שתף קטע נבחר

מקורב לרגב: "פעילי הליכוד ראויים למינוי"

חזי עיני, חבר מרכז הליכוד, הודף את הטענות שהובאו בחדשות 10 בנוגע למינויים פוליטיים לכאורה שביצעה שרת התרבות והספורט: "גם פעילי הליכוד ראויים, רגב עושה את עבודתה נאמנה", אמר עיני לאולפן ynet

 

 

"מאז שהיא נכנסה לתפקיד רודפים אותה, לא מניחים לה לנפשה ומחפשים בכל דרך להפיל אותה". יום לאחר חשיפת חדשות 10 בנוגע למינויים הפוליטיים לכאורה שמיוחסים לשרת התרבות והספורט מירי רגב, נחלץ הבוקר (יום ה') להגנתה מקורבה חזי עיני. "היא אישה ראויה, עושה את עבודתה נאמנה ומנסה לשנות ולעשות את הדבר הטוב ביותר בשביל המדינה", אמר עיני, חבר מרכז הליכוד, בראיון לאולפן ynet.

 

בתחקיר ערוץ 10 הובא יומן עב כרס, בכתב לא ברור, שבו צוינו שמותיהם של פעילי ליכוד בעלי השפעה וליד שם הג'וב שבו הם חושקים או התפקיד שמתכננים להם. על פי התחקיר, איתן כהן, דמות ותיקה ומוכרת בקרב פעילי הליכוד שמלווה את רגב מצעדיה הראשונים בפוליטיקה ומשמש ראש מטה השרה במשרד התרבות והספורט, הוא שניהל את סוגיית המינויים.

 

כך לדוגמה מגלה התחקיר כי רק לאחרונה התפנה הג'וב של ראש המועצה לתרבות ואומנות. חיים פרלוק, שמילא את התפקיד במשך שנים, פרש, ואת מקומו עומד לתפוס פעיל הליכוד הירושלמי הוותיק יגאל עמדי, לשעבר ראש הסניף הירושלמי במפלגה - בכפוף לאישורים משפטיים. ברישומים נראה כי כהן משדך לעמדי את הג'וב. באותו יום, לפי יומן הפגישות, נערכת פגישה בין עמדי לשרה רגב. מה קדם למה – תכנון מינוי או הפגישה, והאם יש קשר בין השניים? לא ברור.

 

מתוך "יומן הג'ובים" ()
מתוך "יומן הג'ובים"השרה רגב. "היא אישה ראויה ככל האחרים" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
השרה רגב. "היא אישה ראויה ככל האחרים"(צילום: אורן אהרוני)

חבר מרכז הליכוד עיני אמר בהתייחסותו לשאלה אם המינויים ראויים: "פעילי ליכוד גם הם ראויים. אם הם ראויים לתפקידים אז כן, למה לא? הם שונים מאדם אחר או מאנשים אחרים? אם הם ראויים והיועץ המשפטי של המשרד מאשר את זה, אז כן, היא יכולה למנות אותם. הם ככל האדם, הם לא אנשים שונים, עם כל הכבוד".

 

עיני דחה את הטענות על כך שמדובר בהליך בעייתי ואמר: "אני לא חושב שזה קשור לבחירות הקרובות. זה בכלל לא קשור לבחירות הקרובות. מירי רגב היא אישה ראויה ככל האחרים, גם המתמודדים

האחרים ראויים וזה בסדר גמור. אני לא רואה שום בעיה עם זה".

 

בהקלטה שנחשפה אמש בערוץ 10 נשמעה רגב מכנה את היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין "זבל". הדברים נאמרו בעקבות חשיפת ynet על אודות הקפאת התקציב של תיאטרון אל-מידאן.

 

"חבל שהיועץ המשפטי לממשלה נזכר שבועיים אחרי להוציא דיון שהיה אצלו לפני שבועיים", נשמעה השרה אומרת בהקלטה. "עשו פה סיבוב עלינו, החארות שם. 'ויינשטיין עוצר את התערבות רגב בתרבות', הוא לא עוצר שום דבר. איזה זבל".

 

רגב עצמה התנערה אחרי השידור מהדברים ואף התקשרה לווינשטיין כדי להתנצל בפניו. מקורבה עיני אמר בהקשר זה: "זה לא היה במקום, ואני מבין שהשרה מירי רגב מצטערת והביעה את צערה והתקשרה ליועץ המשפטי והתנצלה, ואני מקבל את זה. זה לא בסדר, אבל אתה יודע, כל אחד בעצבים אומר כל דבר. זה לא בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו בקר, אבי חי, אוקי דוידוביץ'
"לא מניחים לה לנפשה". עיני
צילום: עידו בקר, אבי חי, אוקי דוידוביץ'
מומלצים