שתף קטע נבחר

מתרחק? מינוי רן ברץ לא יעלה לאישור הממשלה ביום א'

ראש מערך ההסברה המיועד של נתניהו הסתבך בהתבטאויות פוגעניות כלפי שורת אישים. ראש הממשלה הבטיח "לטפל" בנושא עם שובו מארה"ב, אבל הנושא לא נמצא על סדר יומה של הממשלה

 

ד"ר רן ברץ על אובמה ()
ד"ר רן ברץ על אובמה

בנימין נתניהו הבטיח "לטפל" במינוי של רן ברץ לראש מערך ההסברה מיד עם שובו מארה"ב, אולם הערב (ה') מתברר שהנושא לא מופיע בסדר היום של הממשלה שהופץ אמש על ידי מזכירות הממשלה, ולפיכך לא יעלה לאישור ביום ראשון הקרוב.

 

סערת רן ברץ - הפרקים הקודמים:

 

המינוי היה אמור לעלות בישיבת הממשלה כבר ביום ראשון שעבר, כדי לאפשר לברץ להצטרף לנסיעת ראש הממשלה לוושינגטון. אולם בשל הסערה שנגרמה עקב פרסום סדרת ההתבטאויות שלו, החליט נתניהו להוריד אותו מהמטוס. נתניהו שב לפנות ערב לארץ לתוך משבר קואליציוני סביב תקציב המדינה, ולא נראה שהספיק להתפנות לסוגיית ברץ, ואולם, לשכת ראש הממשלה טרם הודיעה רשמית על ביטול המינוי. מלשכת רה"מ לא נמסרה התייחסות.

 

ברץ (42) הוא דוקטור לפילוסופיה המתגורר בכפר אדומים שבמדבר יהודה. בשבוע שעבר, מיד לאחר ההודעה על המינוי הצפוי, צפו התבטאויות שלו מהשנים האחרונות שבהן ביקר בחריפות ואף לגלג על שורה ארוכה של אישים, פוליטיקאים ונושאי תפקידים – בישראל בעולם. על נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר שהוא "דמות שולית, אין חשש לחייו. גם דאעש יוותרו עליו". את שר הביטחון משה יעלון הוא תיאר כשמעמם ובנאלי. את נשיא ארה"ב ברק אובמה הוא הגדיר אנטישמי, את מזכיר המדינה ג'ון קרי השווה לסטנדאפיסט.

 

הכוונה של נתניהו למנות אותו עוררה סערה, כמו גם תגובה חריפה של הנשיא ריבלין. תזמון הדברים, לקראת הנסיעה של נתניהו לוושינגטון, הובילה לתגובה אמריקנית: דובר מחלקת המדינה ג'ון קירבי אמר כי "דבריו של רן ברץ הם פוגעניים ומדאיגים".

 

במהלך הסערה התנצל ברץ על הדברים שכתב: "אני מתנצל על הדברים הפוגעניים שפרסמתי ברשת ביחס לנשיא המדינה, נשיא ארה"ב ואישי ציבור נוספים. אני מצטער שלא עדכנתי את ראש הממשלה על דברים אלה קודם לכן. הדברים שפרסמתי נכתבו בקלות הדעת ולעיתים גם בבדיחות הדעת, בשפה שמתאימה לרשתות החברתיות ולאדם פרטי".

 

מזכיר המדינה ג'ון קרי דיווח ביום חמישי שעבר כי הבין מנתניהו שהוא שוקל את המינוי מחדש. ואולם, למחרת טען נתניהו: "לא אמרתי שאשקול מחדש את מינויו של ד"ר רן ברץ, אלא שאטפל בנושא עם שובי לארץ".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים