שתף קטע נבחר

בשורה לחיילים: השכר יעלה כבר בינואר

"ידיעות אחרונות" מפרסם: שר האוצר כחלון הודיע אמש כי כל חייל בחובה יקבל תוספת שכר של כ-50%. יעלון: טרם הושג סיכום על כל הפרטים. כך צפוי להיראות התלוש החדש

בתום שבוע שבו הביעו מחאה חריפה על שכרם הנמוך, הגיעה אמש (יום ה') בשורה משמחת לחיילי החובה: שר האוצר משה כחלון הודיע על תוספת תקציבית של 600 מיליון שקלים לשכרם. המשמעות: כל חייל יקבל העלאה של כ-50% לשכרו - שתיכנס לתוקף כבר בתחילת השנה. כך מפרסם הבוקר "ידיעות אחרונות".

ההעלאה הצפויה בשכר חיילי החובה ()
ההעלאה הצפויה בשכר חיילי החובה

השכר יעלה משמעותית תוך פחות מחודשיים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
השכר יעלה משמעותית תוך פחות מחודשיים(צילום: רויטרס)
 
העלאת שכרם של החיילים הייתה חלק מהבטחות הבחירות של מפלגת כולנו בראשות כחלון. גם הבית היהודי תמכה בהעלאה זו. בתקופה האחרונה קיימה מפלגת כולנו מגעים בנושא מול משרד הביטחון בראשות משה (בוגי) יעלון, שביקש מצדו להעביר את הכסף לחיילים באמצעות פיקדון שייפדה בסוף השירות, ולא בתלוש המשכורת.

 

ועדה שהוקמה בראשות המנכ"לים של משרדי האוצר, הביטחון והמשפטים - שי באב"ד, דן הראל ואמי פלמור, סיכמה לבסוף כי הכסף יועבר באמצעות המשכורות. ההחלטה עברה ברוב של 2 (מנכ"לי האוצר והמשפטים) לעומת 1 (מנכ"ל משרד הביטחון). בסביבתו של יעלון טענו אמש שעדיין לא הושג סיכום, אך כחלון הבהיר שבכל מקרה הכסף יועבר לחיילים - אחרת לא יאושר תקציב הביטחון. כמו כן נודע שהכסף יגיע מבסיס התקציב, ולא כתוספת חד-פעמית.

כחלון: אם הכסף לא יועבר לחיילים, תקציב הביטחון לא יאושר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כחלון: אם הכסף לא יועבר לחיילים, תקציב הביטחון לא יאושר(צילום: מוטי קמחי)

כמה זה יוצא במספרים? הסכום הסופי עדיין לא מדויק, אך ניתן להעריכו. הלוחמים, שמקבלים היום שכר של 1,077 שקלים, ירוויחו כ-1,615 שקלים. תומכי הלחימה, שמרוויחים היום 784 שקלים, יזכו לראות בתלוש של 1,176 שקלים. החיילים העורפיים, ששכרם עומד היום על 540 שקלים, יקבלו כ-810 שקלים.

 

במקביל להסכמה על העלאת שכרם של החיילים נרשמה התקדמות משמעותית בין יעלון לכחלון בנוגע לגודלו של תקציב הביטחון, אך לא הושג סיכום סופי, והשניים ממתינים להכרעת ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי ההערכות, התקציב יעמוד בשנה הקרובה על 60 מיליארד שקלים, במקום הסכום המקורי שתוכנן להיות 56 מיליארד שקלים. מדובר בסכום שגבוה יותר מתקציב הביטחון לשנת 2015, שעומד על 57 מיליארד שקלים. עם זאת, במקביל יבטיח משרד הביטחון כי צה"ל יתייעל בהתאם לתוכנית הרב-שנתית גדעון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הלוחמים יקבלו 1,615 שקלים בחודש
צילום: רויטרס
מומלצים