שתף קטע נבחר

עצרת הזדהות בתל אביב: "צרפת לא תיכנע"

יממה אחרי הטבח בפריז התקיימה בכיכר רבין עצרת בנוכחות שגריר צרפת בישראל. הנשיא לשעבר פרס אמר בעצרת: "אחינו הצרפתים, הערב כולנו מרגישים כמו צרפתים. נתפלל בירושלים לזכר הקורבנות החפים מפשע"

 

 

עצרת הזדהות עם קורבנות פיגועי הטרור בצרפת התקיימה הערב (שבת) בכיכר רבין. בניין עיריית תל אביב-יפו הואר בצבעי דגל הרפובליקה הצרפתית כאות הזדהות עם קורבנות הפיגוע וכסולידריות עם צרפת. נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס אמר בעצרת: "אחינו הצרפתים, ביום קשה זה אנו אחים לאבלכם הכבד. מלחמתכם - מלחמתנו".

בניין עיריית תל אביב-יפו, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בניין עיריית תל אביב-יפו, הערב(צילום: מוטי קמחי)

משתתפי עצרת ההזדהות (צילום: מוטי מקחי) (צילום: מוטי מקחי)
משתתפי עצרת ההזדהות(צילום: מוטי מקחי)

דגל ישראל במשרד החוץ הורד לחצי התורן לאות הזדהות ()
דגל ישראל במשרד החוץ הורד לחצי התורן לאות הזדהות

 

נרות שהונחו מול שגרירות צרפת בברלין (צילום: AP) (צילום: AP)
נרות שהונחו מול שגרירות צרפת בברלין(צילום: AP)

הנשיא לשעבר פרס אמר עוד: "הערכים שבהם אתם דוגלים הם הערכים שאנו דוגלים בהם. לעולם לא נשכח את עמידתכם לימינה של ישראל בשעה קשה לקיומנו, ואנו נעמוד אתכם בשעה טרגית זו. צרפת תישאר גדולה כתמיד. אחינו הצרפתים, הערב כולנו מרגישים כמו צרפתים. אנו שותפים מלאים באבלכם הכבד, ואנו נתפלל בירושלים לזכר הקורבנות החפים מפשע שנרצחו במתקפת הטירוף אמש בפריז".

 

פרס התייחס בדבריו לצורך במאבק בטרור העולמי: "כולנו מאוחדים במלחמה נגד פשעי הטרור ואין להטיל ספק בכך שאנו ננצח. רק אתמול נרצחו בישראל אב ובנו על לא עוול בכפם. על האנושות כולה ומנהיגיה לעמוד כתף אל כתף במלחמה בלתי-מתפשרת בכדי להכות בטרור ולמנוע שפיכות דמים של אנשים חפים מפשע ושוחרי שלום בכל מקום בעולם".

 

מרטין ראוך, תושבת ראשון לציון שעלתה לארץ מצרפת לפני 40 שנה, השתתפה בעצרת בכיכר רבין. "ראיתי בפייסבוק ובעוד מקומות שהשגריר הצרפתי מבקש מהקהילה להגיע לעצרת, התארגנתי ובאתי להזדהות", סיפרה ראוך, שבני משפחתה מתגוררים עדיין בפריז. "יש לי אחיין שעובד בסמוך לאצטדיון, כשפתחתי עיניים בבוקר כבר קיבלתי מהם הודעה 'הכול בסדר' עוד לפני שנחשפתי לכל הבלגן הנורא שהתרחש שם. הם מספרים שהם נמצאים יחד בבית וגם הם לא ידעו מה קורה בכל רגע ורגע. התחושות מאוד קשות".

 

שגריר צרפת בישראל, פטריק מיזונאב, אמר היום: "עבר על צרפת ליל בלהות, ואין לנו מילים מספיקות כדי לתאר את הצער ואת הסולידריות שאנו חשים כלפי כל הקורבנות. צרפת משלמת מחיר כבד בשל מאבקה הנחוש בטרור, אך כפי שנשיא הרפובליקה הזכיר בליל אמש: צרפת לא תיכנע. על מנת שתוכלו לחלוק את צערכם על מות הקורבנות ואת הסולידריות שאתם חשים כלפי העם הצרפתי אני מזמין אתכם הערב לעצרת התכנסות. אני מקווה שנהיה רבים בכיכר".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אחרי הפיגוע: "ישראל עומדת כתף אל כתף עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד והעם הצרפתי במלחמה המשותפת נגד הטרור.

אני שולח תנחומים בשם העם בישראל למשפחות הנרצחים ומאחל החלמה מהירה לפצועים".

 

ראש האופוזיציה יצחק הרצוג שוחח הבוקר עם השגריר מיזונאב ואמר לו: "כולנו מזדהים היום עם צרפת ומשתתפים בכאבו העצום של העם הצרפתי על פשע נורא ונתעב שהתרחש אמש נגד החירות, נגד השוויון ונגד האחווה. אנו מזועזעים מהמחיר הנורא ומשתתפים באבלן של קהילות ומשפחות. הטרור השטני אינו יודע גבולות, ורק בשיתוף פעולה אמיץ ותקיף במשפחת האומות ניתן יהיה למגר אותו. ישראל תעשה כל מה שאפשר כדי לסייע במערכה הזו".

 

ספר תנחומים יהיה פתוח ונגיש מ-15 עד 17 בנובמבר בשגרירות צרפת בתל-אביב.

 .


פורסם לראשונה 14/11/2015 16:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שגריר צרפת, פטריק מיזונאב
מומלצים