שתף קטע נבחר

נתניהו בצרפתית: תנחומינו למשפחות הקורבנות

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס במוצאי השבת מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות מתקפת הטרור בפריז: "חפים מפשע בפריז, כמו גם בלונדון, מדריד ומומבאי, בואנוס איירס וירושלים – הם אינם הסיבה לטרור, הם הקורבנות"

 

 

בעקבות מתקפת הטרור בפריז שבה נהרגו 128 בני אדם ומאות נפצעו, כינס הערב (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים ובה התייחס לאירועים הקשים. נתניהו פתח את מסיבת העיתונאים בצרפתית ואמר כי "בשם הממשלה ובשמם של אזרחי ישראל אני שולח תנחומים לעם בצרפת, למשפחות הקורבנות שנרצחו באכזריות אמש בפריז. אנו מאחלים החלמה שלמה ומהירה לפצועים". ynet העביר את דבריו של נתניהו בשידור חי.

 

בחדר המצב של משרד החוץ (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
בחדר המצב של משרד החוץ(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

מתעדכנים במשרד החוץ (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
מתעדכנים במשרד החוץ(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

מפגן הזדהות בכנסת  (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
מפגן הזדהות בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
 

 

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

מתקפת הטרור בפריז, אתמול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מתקפת הטרור בפריז, אתמול(צילום: AFP)

נתניהו אמר עוד כי "הטרור הוא התקפה שיטתית ומכוונת נגד אזרחים חפים מפשע, אין שום דבר שמצדיק את הטרור. תמיד צריך לגנות אותו, תמיד צריך להילחם בו. חפים מפשע בפריז, כמו גם בלונדון, מדריד ומומבאי, בואנוס איירס וירושלים – הם אינם הסיבה לטרור, הם הקורבנות של הטרור, ויותר ויותר של טרור איסלאמי עולמי".

 

בהמשך דבריו הזכיר ראש הממשלה את המסרים שהעביר במהלך השנים האחרונות בנוגע לטרור האיסלאמי וציין כי "הוא פשוט רוצה להשמיד אותנו. יש לראות בהתקפה על כל אחד מאיתנו, כהתקפה על כולנו. יש לגנות ולהילחם בכל מעשה של טרור באופן שווה. להילחם בטרוריסטים באמת מידה אחת ללא היסוס ובנחישות. אני קורא לעולם התרבותי כולו: זה הזמן להתאחד כדי להביס את מגפת הטרור העולמית". נתניהו ציין עוד כי ישראל ביקשה מהשלטונות בפריז להדק את ההגנה סביב המוסדות היהודיים.

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב גם הוא לפיגועים הקשים בפריז: "אנו המומים וכואבים מול מתקפת הטרור הרצחנית אתמול, בלבה של העיר פריז. בשם אזרחי ישראל אני שולח את תנחומיי הכנים לעם הצרפתי ולמשפחות שאיבדו את יקיריהן. מדינת ישראל עומדת לצדכם במאבקכם הבלתי מתפשר בטרור. הטרור מכה ללא הבחנה, פוגע והורג חפים מפשע. אנו, אזרחי העולם החופשי, המתמודדים עם איומו, נעמוד מאוחדים במאבק נגד אלה המבקשים לרצוח, לפצוע ולעשות שימוש באלימות והרס. תפילותינו נתונות להחלמתם המהירה של הפצועים".

 

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי: "העולם חייב להבין שהטרור האיסלאמי הכריז מלחמה והוא לא בוחל באמצעים. מדינת ישראל עומדת בחזית מלחמה זו כבר שנים רבות ומזהירה מפניה כל העת. היום מדינת ישראל מאוחדת לצד צרפת באבלה הכבד".

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקש להשתתף בצערם של אזרחי צרפת ובצערה של צרפת, "הטרור הזה פגע אמש בצרפת ובעם הצרפתי, אך הוא מכוון גם כלפי העולם החופשי וכלפי ערכי החופש והדמוקרטיה שאנו מקפידים עליהם ונאבקים למענם. צרפת וישראל חולקות את ערכי החופש הללו, ואנו נחושים להיאבק בטרור הג'יהאדיסטי הזה בשילוב זרועות. מדינת ישראל, הנאבקת בטרור האיסלאמי לאורך שנות קיומה - כולל בימים אלו - תעניק לצרפת כל סיוע, ככל שתתבקש. זו מלחמה הדורשת מכולנו נחישות חסרת פשרות במגוון רחב של כלים, אל מול קבוצות טרור איסלאמי מתוחכמות וחסרות מעצורים. העולם החופשי יכה בטרור הזה שאין לו ברירה אחרת. לא ניכנע לטרור הזה, ונרדוף ביחד את הטרוריסטים ושולחיהם".

  

יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן: "זה הרגע שכולם צריכים להתאחד ולתמוך בעם הצרפתי. אין ספק שמדובר בכישלון, קודם כול מבצעי. לא יכול להיות שבשלושה מקומות בו זמנית בתוך פריז מתבצעים פיגועים. אין ספק שהיו שותפים לכך עשרות אנשים, לא רק המפגעים עצמם. מישהו תכנן ומישהו העביר נשק. אחרי כל הפיגועים שהיו

שם לפני פחות משנה, שירותי המודיעין של צרפת היו אמורים להיות כבר בכוננות עליונה ולקלוט רחשים מהסוג הזה. היו עשרות שותפים לפיגוע הראווה, כולל באצטדיון מלא אנשים. אנחנו צריכים לקחת ברצינות את זה שדאעש בסיני אומר 'חכו, ישראל - אתם הבאים בתור'. צריך להתייחס לזה ברצינות".

 

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין: "בשם כנסת ישראל וחבריה אני מבקש להביע זעזוע עמוק מאירועי הטבח בפריז ולשלוח תנחומים כנים לעם הצרפתי. הפיגועים הקשים חייבים להוות צלצול השכמה לכל מדינות העולם החופשי ומנהיגיהן - להתעורר ולהכריז אחת ולתמיד על מלחמת חורמה כלל-עולמית נגד הטרור האיסלאמי הקיצוני, לפני שהמערב כולו יהפוך לזירת פיגוע שותתת דם".

 

עם צאת השבת הורה אדלשטיין להוריד את כל דגלי ישראל המונפים ברחבת הכנסת לחצי התורן, ולהאיר את המשכן בצבעי דגל צרפת לאות הזדהות.

 

עליזה בן נון, שגרירת ישראל בצרפת, אמרה היום: "דיברתי הבוקר עם נשיא ארגון הגג של הקהילות היהודיות. אין פניקה ואין היסטריה. כמובן שיש חשש, מטבע הדברים. היהודים שחוו את הפיגועים בינואר נמצאים במקום שונה, אבל איפה שאני גרה ראיתי יהודים עם כיפה שהולכים להתפלל, אז אני מבינה שבתי הכנסת לא היו ריקים היום. אנשים מנסים לקיים שגרה במידת האפשר. יש מקומות שקשה להגיע ולנוע דרכם מאילוצים ביטחוניים. המצב הוא סוג של מצב חירום שעליו הכריזה ממשלת צרפת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה נתניהו
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים