שתף קטע נבחר

"הצביון השתנה": עוד רחוב בבני ברק ייחסם לתנועה בשבת

דיירי רחוב הבנים בעיר קיבלו הודעה שלפיה תיאסר בו תנועת כלי רכב בשבתות ובחגים, כיוון שכעת יותר "שומרי תורה ומצוות" מתגוררים בו. החילונים: "כפייה דתית, נשללה מאיתנו הזכות לנוע באזור מגורנו באופן חופשי". דייר חרדי: "זה קטע קטן, לא מבינים על מה קמה הצעקה"

 

מחסום ושלט. הרחוב נסגר בשבתות ()
מחסום ושלט. הרחוב נסגר בשבתות

עיריית בני ברק הודיעה לדיירי רחוב הבנים הגובל ברמת גן, כי מיום שישי ייסגר הרחוב לתנועת כלי רכב בשבתות ובחגים. התושבים החילונים זועמים: זו כפייה דתית, ואילו החרדים מברכים.

 

בסוף השבוע התבשרו הדיירים בתיבות הדואר שלהם, כי קטע הרחוב שמצוי בסמיכות לעיריית בני ברק ייסגר משום שצביונו השתנה וכיום מתגוררים בו בעיקר דתיים: "בעקבות שינוי בצביון רחובות האזור בבני ברק, עם כניסתן של משפחות רבות שומרות תורה ומצוות להתגורר בהם והיותן רוב האוכלוסייה ברחובות אלה, הוחלט בוועדת התנועה העירונית באישור המשטרה על סגירתו בשבתות ובחגי ישראל של רחוב הבנים בבני ברק".  

 


 

הדיירים טוענים כי מדובר במאבק עקרוני נגד כפייה דתית. לטענת איילת הכהן, תושבת הרחוב, הוקמו מחסומים במקום והוצב שלט המורה על איסור נסיעה בשבתות ובחגים. לפיכך נדרשים דיירים שמבקשים לצאת מהעיר, לנסוע אל רחוב הרא"ה. "אנחנו שייכים לעיריית רמת גן, אך רחוב הבנים הוא רחוב שחציו ברמת גן וחציו בבני ברק". לדבריה, "במהלך כל השנים התגוררו בו וברחוב הרב קוק בהמשכו חילונים ודתיים כאחד. זו שכונה שקטה, מעורבת, שהסטטוס קוו נשמר בה לאורך שנים".

 

עוד הסבירה כי כדי לצאת מהרחובות שנמצאים ברמת גן - כמו בית הלל, הבנים, התנאים, רד"ק - לרחוב בן גוריון לכיוון תל אביב, יוצאים לרחוב הבנים ומשם דרך הרב קוק (בבני ברק) לבן גוריון. "מדובר בנסיעה של 100 מטר לכל היותר, אלא שהאפשרות הזו נחסמה יום בהיר אחד. נשללה מאיתנו הזכות לנוע באזור מגורנו באופן חופשי, וברור גם שחסימה כזו תגרום בהדרגה לתושבי השכונה החילונים לחפש מקום מגורים אחר - ולכך בדיוק מכוונת כנראה עיריית בני ברק", אמרה הכהן.

 

מנגד הסביר אבי, חרדי תושב הרחוב זה 11 שנה, כי חל שינוי גדול באזור, וכי הכניסה מרחוב הבנים לרחוב הרב קוק הפכה מעבר לתושבי רמת גן ובעצם לקיצור דרך. לדבריו, "מי שעושה שימוש בדרך הזאת בשבתות הם לא תושבי בני ברק, והפתרון שנמצא הוא סגירת קטע קטן ברחוב. אין שום כפייה דתית, אף אחד לא מפריע לאף אחד. לא מנהלים מלחמות ולא צועקים", הוא הסביר עוד כי "מה שביקשנו ואושר זה רק סגירת הקטע הזה. אנחנו לא מבינים על מה קמה הצעקה".  

  

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה כי קטע הרחוב שנסגר נמצא בתחום שיפוטה. "אין מדובר בסגירה של תושבי רמת גן בעירם, אלא בהארכת נסיעתם בדקות בודדות". עוד ציינו כי הסיבה לסגירת הקטע ברחוב הבנים נובעת מכך שצביונו "השתנה לחלוטין וכיום הרוב המוחלט של התושבים בו הם שומרי תורה ומצוות". עוד אמרו בעיריית בני ברק: "כפי שתושבי רמת גן רוצים שיתחשבו בהארכת נסיעתם, מן הראוי להתחשב גם בתושבי בני ברק בתחומי עירם במניעת פגיעה בשמירת השבת בתחומם. אין סגירה ברמת גן. יש חלופה לנסיעתם והדרך התארכה בדקות בודדות". 

 

במשטרת מרחב דן ציינו כי "אישור חסימת הרחובות הוא בסמכות העירייה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין מעבר בשבתות". רחוב הבנים
מומלצים